1 2 3 10 10 / 98 POSTS
АХМЕТИ ГИ ПОВЛЕКУВА СИТЕ СВОИ МИНИСТРИ ОД ВЛАДАТА

АХМЕТИ ГИ ПОВЛЕКУВА СИТЕ СВОИ МИНИСТРИ ОД ВЛАДАТА

Владиниот коалиционен партнер ДУИ вечерва решил да ги повлече сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија. Артан Груби, по ...
ПОЧИНА СЛАВНАТА АРХИТЕКТКА ЗАХА ХАДИД

ПОЧИНА СЛАВНАТА АРХИТЕКТКА ЗАХА ХАДИД

Светски познатата британска архитектка, дамата Заха Хадид, меѓу чии дела е и Олимпискиот акватик центар во Лондон, почина денеска на 65 години. Хадид, ...
ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

Канцеларијата за демократски институции и човекови права ОБСЕ/ОДИХР ја почнува набљудувачката мисија на изборите. Мисијата ќе ја водат 24 дологорочни ...
ДИК СО ЗАБРАНА ДА ГИ ОБЈАВУВА СИТЕ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

ДИК СО ЗАБРАНА ДА ГИ ОБЈАВУВА СИТЕ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Дирекцијата за заштита на личните податоци по службена должност извршилa вонреден инспекциски надзор во Државната изборна комисија (ДИК) по однос на о ...
АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

АДВОКАТИТЕ НА ГРУЈОВСКИ ПОДНЕСОА ЖАЛБА НА ПРИТВОРОТ

Адвокатскиот тим на првоосмничениот во случајот „Тврдина“, Горан Грујовски поднесе жалба на притворот за началникот на петтата управа. „Барањето е ...
ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

Собраниската комисија за надзор над Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и Агенцијата за разузнавање (АР) утре ќе расправа за извештајот з ...
ХАГ ГО ОСЛОБОДИ ШЕШЕЉ

ХАГ ГО ОСЛОБОДИ ШЕШЕЉ

Поранешниот заменик премиер на Србија, Воислав Шешењ не е виновен за злосторства против човештвото во Хрватска и во Босна, извршени во периодот од 199 ...
ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

ДУИ НЕМА ДА ГЛАСА ЗА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Пратеничката група на ДУИ, нема да гласа за измените на Законот за кривична постапка, потврдија од партијата.  Одлуката на владиниот коалиционен партн ...
30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК

Началникот на УБК, Горан Грујоски добил притвор во траење од 30 дена, потврди доцна вечерва Кривичниот суд. Тој е првоосомничениот во предметот „Тврди ...
СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

СУДИИТЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ КАЗНИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Се зголемуваат претставките од незадоволни граѓани од правосудните органи, но за судиите, од мај минатата го ...
1 2 3 10 10 / 98 POSTS
meta charset="utf-8"
;