Author: САКАМДАКАЖАМ.МК

1 2 3 141 10 / 1407 POSTS
СИТЕ ПРИСУТНИ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ЗБОР НА ПРВАТА СЕДНИЦА

СИТЕ ПРИСУТНИ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ЗБОР НА ПРВАТА СЕДНИЦА

Почна продолжението на првата, конститутивна седница на Собранието, а на неа се пријавиле за збор сите присутни пратеници од ВМРО- ДПМНЕ, но и други п ...
КАКО ТРГНАЛА РАБОТАТА, ЦЕЛА БОЛНИЦА ЌЕ ЈА ЗАТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“

КАКО ТРГНАЛА РАБОТАТА, ЦЕЛА БОЛНИЦА ЌЕ ЈА ЗАТВОРИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „8 СЕПТЕМВРИ“

Градската општа болница „8 Септември“ од први следниот месец ќе работи само со три хируршки сали, место со седум. Хируршките сали се затвораат, бидејќ ...
АПСЕЊЕТО НА ЕДМОНД ТЕМЕЛКО НА БАРАЊЕ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО, ОДЛУЧИЛ ВРХОВНИОТ СУД

АПСЕЊЕТО НА ЕДМОНД ТЕМЕЛКО НА БАРАЊЕ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО, ОДЛУЧИЛ ВРХОВНИОТ СУД

Кривичниот совет на Врховниот суд, составен од петмина врховни судии, одлучил дека лишувањето од слобода на осомничениот градоначалник на Пустец Едмон ...
БУГАРИТЕ ПО ТРЕТ ПАТ ГО ИЗБРАА БОРИСОВ ЗА ПРЕМИЕР, ПОКАЖАА ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

БУГАРИТЕ ПО ТРЕТ ПАТ ГО ИЗБРАА БОРИСОВ ЗА ПРЕМИЕР, ПОКАЖАА ИЗЛЕЗНИТЕ АНКЕТИ

Две излезни анкети од денешните парламентарни избори во Бугарија покажаа дека партијата ГЕРБ на поранешниот премиер Бојко Борисов е во водство. Излезн ...
ПРО-БРЕГЗИТ ПАРТИЈАТА УКИП ОСТАНА БЕЗ ЕДИНСТВЕНИОТ ПРАТЕНИК ВО БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ПРО-БРЕГЗИТ ПАРТИЈАТА УКИП ОСТАНА БЕЗ ЕДИНСТВЕНИОТ ПРАТЕНИК ВО БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Единствениот пратеник на Партијата за независност на Обединетото Кралство (УКИП) во британскиот парламент денеска соопшти дека ја напушта партијата за ...
БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

Освојувачот на две сребрени медали од Зимската специјална олимпијада во Австрија Бојан Трајковски денеска се врати во Скопје. Трајковски, кој во Австр ...
НА ВРАЌАЊЕ ОД АМЕРИКА, ПОПОСКИ ОТИДЕ НА ФУДБАЛ ВО ЛИХТЕНШТАЈН

НА ВРАЌАЊЕ ОД АМЕРИКА, ПОПОСКИ ОТИДЕ НА ФУДБАЛ ВО ЛИХТЕНШТАЈН

Вицепремиерот, министер за надворешни работи и пратеник Никола Попоски на враќање од Америка отиде да го гледа синоќешниот фудбалскиот натпревар во Ва ...
НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ВЕЛИ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ВАЈГЛ

НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР, ВЕЛИ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ВАЈГЛ

Европратеникот Иво Вајгл не очекува наскоро да има разрешница на кризата во Македонија, бидејќи, како што вели тој, на Никола Груевски не му се оди во ...
ВОДАТА ВО ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД ПОВТОРНО СЕ ЗАМАТИ

ВОДАТА ВО ТЕТОВСКИОТ ВОДОВОД ПОВТОРНО СЕ ЗАМАТИ

Во одделни делови на Тетово забележано е заматување на водата за пиење од градскиот водовод во текот на вчерашниот ден. Од ЈКП „Тетово“ велат дека тоа ...
БОБАН ИЛИЌ НЕ ГО ПРЕГАЗИЛ АЛМИР СО УМИСЛА, ПОКАЖА ПСИХИЈАТРИСКОТО ВЕШТАЧЕЊЕ

БОБАН ИЛИЌ НЕ ГО ПРЕГАЗИЛ АЛМИР СО УМИСЛА, ПОКАЖА ПСИХИЈАТРИСКОТО ВЕШТАЧЕЊЕ

Бобан Илиќ, осомничен за убиството на четиригодишниот Алмир Алиу пред Здравствениот дом во Куманово, не го извршил делото со умисла, покажа прихијатри ...
1 2 3 141 10 / 1407 POSTS
meta charset="utf-8"
;