Author: САКАМДАКАЖАМ.МК

1 101 102 103 104 105 140 1030 / 1395 POSTS
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И 44 УАПСЕНИ ХУЛИГАНИ ВО ТЕПАЧКИТЕ ПРЕД БЕЛГРАДСКОТО ФУДБАЛСКО ДЕРБИ

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека осум полицајци се повредени и 44 хулигани се уапсени за време на тепачките пред ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ИМ ПОДАРИЈА ВОДОМЕРИ, ОСТАНУВА УШТЕ ДА ДОБИЈАТ ЧИСТА ВОДА ВО ПАЛЧИШТЕ

АМЕРИКАНЦИТЕ ИМ ПОДАРИЈА ВОДОМЕРИ, ОСТАНУВА УШТЕ ДА ДОБИЈАТ ЧИСТА ВОДА ВО ПАЛЧИШТЕ

Во селата Камењане, Долно Палчиште, Калник и Синичане од општина Боговиње ќе се започне со монтирање на 2.800 водомери во рамките на проектот за одржл ...
СРЕДБАТА ИВАНОВ-НИКОЛИЌ ГО ОДЛОЖИ ЗАФАТОТ НА ВОДОВОДНАТА МРЕЖА ВО БИТОЛА

СРЕДБАТА ИВАНОВ-НИКОЛИЌ ГО ОДЛОЖИ ЗАФАТОТ НА ВОДОВОДНАТА МРЕЖА ВО БИТОЛА

Зафатот на водоводниот систем во Битола е одложен за в понеделник за да не остане градот без вода за време на денешната средба на македонскиот и српск ...
СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

За двете обвиненија што вчера ги поднесе Специјалното јавно обвинителство, Кривичниот суд може да закаже рочиште во наредните осум дена, вели специјал ...
БЕГАЛЦИ ЈА ТУЖАТ МАКЕДОНИЈА ВО СУДОТ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА ВО СТРАЗБУР

БЕГАЛЦИ ЈА ТУЖАТ МАКЕДОНИЈА ВО СУДОТ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА ВО СТРАЗБУР

Осуммина бегалци од Сирија, Ирак и од Авганистан поднесоа тужба против Македонија во Европскиот суд за човекови права. Поддржани од две германски невл ...
СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Кривичниот суд утрово го одложи рочиштето за случајот „Пуч“ поради, како што соопштија од судот, отсуство на еден поротник и го презакажа за 1 ноември ...
ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

БИРОКРАТИЈАТА ПОВАЖНА ОД ЗДРАВЈЕТО – Серија текстови за корупцијата во здравството (2) Болни од рак на дебело црево кон крајот на март годинава остан ...
СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

СЈО СО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЈА ОД ПРИСЛУШУВАЊЕТО И НАСИЛСТВОТО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Денеска СЈО ќе поднесе 2 обвинителни предлога до Основниот суд Скопје 1, за незаконско уништување на документација од системите на прислушување - прот ...
СЈО ДЕНЕСКА ПОДНЕЛО ДВА ОБВИНИТЕЛНИ ПРЕДЛОГА ДО КРИВИЧНИОТ СУД

СЈО ДЕНЕСКА ПОДНЕЛО ДВА ОБВИНИТЕЛНИ ПРЕДЛОГА ДО КРИВИЧНИОТ СУД

Денеска СЈО поднело 2 обвинителни предлога до Основниот суд Скопје 1, стои во извештајот што треба во 11 часот да го го презентира Специјалната обвини ...
БОЛНИТЕ УМИРААТ ЗАДУШЕНИ ВО ТЕНДЕРСКАТА БИРОКРАТИЈА

БОЛНИТЕ УМИРААТ ЗАДУШЕНИ ВО ТЕНДЕРСКАТА БИРОКРАТИЈА

БИРОКРАТИЈАТА ПОВАЖНА ОД ЗДРАВЈЕТО - Серија текстови за корупцијата во здравството (1) Болни од рак оставени без терапија, лаборатории без потреб ...
1 101 102 103 104 105 140 1030 / 1395 POSTS
meta charset="utf-8"
;