Author: САКАМДАКАЖАМ.МК

1 2 3 4 140 20 / 1395 POSTS
КОНТРАФИЛМСКО ДРУШТВО САКА ДА ГО ЗЕМЕ ФЕСТИВАЛОТ „БРАЌА МАНАКИ“

КОНТРАФИЛМСКО ДРУШТВО САКА ДА ГО ЗЕМЕ ФЕСТИВАЛОТ „БРАЌА МАНАКИ“

И Друштвото на филмски работници (ДФРМ) доби конкурентско здружение, кое сака да го преземе организирањето на Фестивалот за филмска камера „Браќа Мана ...
ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Еврокомесарот Јоханес Хан порача дека во демократија мора да се почитува парламентарното мнозинство и го охрабри претседателот Ѓорге Иванов итно да ја ...
ЗАЕВ ОЧЕКУВА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ДО ПЕТОК

ЗАЕВ ОЧЕКУВА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ДО ПЕТОК

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по средбата со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во Собранието, изјави дека очекува до крајот на неделава да биде св ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ОБСЕ НА ПОПОСКИ МУ ЈА ПОВТОРИЈА РАЗОЧАРАНОСТА ОД ИВАНОВ

Американската амбасадорка во ОБСЕ Кејт Брнс денеска му повтори на министерот за надворешни работи Никола Попоски дека САД се разочарани од одлуката на ...
СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ДО ВЕЉАНОСКИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ДО ВЕЉАНОСКИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СДСМ денеска ќе поднесе иницијатива за продолжување на конститутивната седница на Собранието до претседавачот Трајко Вељаноски, потврдија партиски изв ...
СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

СЕ ИЗРОНИ СТИРОПОРОТ ОД НОВОИЗГРАДЕНОТО КИНО „МАНАКИ“ ВО БИТОЛА

Новоизграденото кино „Манаки“ во Битола сè уште не е ни опремено, а веќе се изрони стиропорот од украсните орнаменти поставени на градбата. Белите дел ...
БЕГ СО КАЛКУЛАТОР ЗА ПОТРОШУВАЧКА ЗА ГРЕЕЊЕ

БЕГ СО КАЛКУЛАТОР ЗА ПОТРОШУВАЧКА ЗА ГРЕЕЊЕ

Компанијата БЕГ воведе Калкулатор за потрошувачка на топлинска енергија како новина на својот интернет сајт со којшто може да се направи споредба на т ...
ВМРО-ДПМНЕ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА СУДИИТЕ ДА ВНИМАВААТ СО ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

ВМРО-ДПМНЕ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА СУДИИТЕ ДА ВНИМАВААТ СО ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека иако не секогаш им се допаѓа уредувачката политика на „ТВ Нова“ во сопственост на „Трансмет“, предупредува дека евентуалниот п ...
ДИМИТРИЕВ И РАМА НА СОСТАНОК ЗА ПОВРЗУВАЊЕ ВО САРАЕВО

ДИМИТРИЕВ И РАМА НА СОСТАНОК ЗА ПОВРЗУВАЊЕ ВО САРАЕВО

Македонскиот премиер Емил Димитриев денеска во Сараево учествува на состанокот на премиерите од Западен Балкан, заедно со Еди Рама од Албанија, Иса Му ...
ПОД ИСТРАГА НА СЈО 112 ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА 160 КРИВИЧНИ ДЕЛА

ПОД ИСТРАГА НА СЈО 112 ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА 160 КРИВИЧНИ ДЕЛА

Под истрага на Специјалното јавно обвинителство се 112 лица, осомничени за сторени 160 кривични дела, што укажува дека дел од лицата се осомничени дек ...
1 2 3 4 140 20 / 1395 POSTS
meta charset="utf-8"
;