Author: САКАМДАКАЖАМ.МК

1 2 3 4 5 140 30 / 1395 POSTS
СЈО ОТКРИЛО УШТЕ 66.909 ИЗБРИШАНИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

СЈО ОТКРИЛО УШТЕ 66.909 ИЗБРИШАНИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

Специјалното јавно обвинителство во моментов работи 68 предмети во предистражна постапка врз основа на неовластени преслушувани разговори во вкупно тр ...
ШТО Е ДОГОВОРЕНО ВО ПРЖИНО, ТРЕБА ДА СЕ ОСТВАРИ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

ШТО Е ДОГОВОРЕНО ВО ПРЖИНО, ТРЕБА ДА СЕ ОСТВАРИ, ПОРАЧА БЕЈЛИ

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли кажа дека договореното од Пржино останува добра основа за надминување на политичката криза во земјата. ...
СЕАД КОЧАН ЗАМИНАЛ НА СЛУЖБЕН ПАТ ЕДЕН ДЕН ПО ОДРЕДУВАЊЕТО ПРИТВОР, ВЕЛАТ ОД СЈО

СЕАД КОЧАН ЗАМИНАЛ НА СЛУЖБЕН ПАТ ЕДЕН ДЕН ПО ОДРЕДУВАЊЕТО ПРИТВОР, ВЕЛАТ ОД СЈО

Специјалното јавно обвинителство вели дека осомничениот Сеад Кочан заминал на службен пат еден ден откако Кривичниот суд му одреди 30-дневен притвор з ...
ДА МУ СЕ ИЗГОРИ ГАЗОТ НА „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ЗА МАТНАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ПОБАРА КАВАДАРЕЧКИ СОВЕТНИК

ДА МУ СЕ ИЗГОРИ ГАЗОТ НА „МАКЕДОНСКИ ШУМИ“ ЗА МАТНАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ПОБАРА КАВАДАРЕЧКИ СОВЕТНИК

Советник од Општина Кавадарци побара судски да му се „изгори газот" на „Македонски шуми", бидејќи смета дека јавното претпријатие е виновник за каллив ...
ВНИМАНИЕТО НА КОРИСНИЦИТЕ Е СЀ ПОКУСО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО ВЕЈВ ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВНИМАНИЕТО НА КОРИСНИЦИТЕ Е СЀ ПОКУСО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО ВЕЈВ ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Истражувањето Вејв на глобалната агенциска мрежа „Ју-Ем“ за навиките на корисниците на социјалните медиуми покажа јасен тренд дека вниманието на корис ...
АПЕЛАЦИЈА НА ЈАВНА СЕДНИЦА ДЕНЕСКА ЌЕ РЕШАВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

АПЕЛАЦИЈА НА ЈАВНА СЕДНИЦА ДЕНЕСКА ЌЕ РЕШАВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

Апелацискиот суд денеска на пладне на јавна седница ќе расправа за притворот на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на Специјалното јавно об ...
ЗАСТАПНИКОТ НА МЕРЦЕДЕС И МИЦУБИШИ „МАК АУТОСТАР“ ИНВЕСТИРА НАД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИЗГРАДБА НА ПРЕМИУМ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР

ЗАСТАПНИКОТ НА МЕРЦЕДЕС И МИЦУБИШИ „МАК АУТОСТАР“ ИНВЕСТИРА НАД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ИЗГРАДБА НА ПРЕМИУМ ДЕЛОВЕН ЦЕНТАР

Генералниот застапник за Мерцедес-Бенз и Мицубиши во Македонија, „Мак Аутостар“ инвестира над 10 милиони евра во изградба на нов деловен објект во Опш ...
ИВАНОВ СО АЛБАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИШАНИ НА ДЕБАТА КАЈ АЛИЕВ И ЖЕНА МУ ВО АЗЕРБЕЈЏАН

ИВАНОВ СО АЛБАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИШАНИ НА ДЕБАТА КАЈ АЛИЕВ И ЖЕНА МУ ВО АЗЕРБЕЈЏАН

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов и сопругата Маја патуваат за Азербејџан, каде в четврток и петок ќе учествуваат на Глобалниот форум во Баку, зае ...
ТУРЦИЈА НЕ ГО ПРИМА НАЗАД ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР И ЌЕ ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТИ

ТУРЦИЈА НЕ ГО ПРИМА НАЗАД ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР И ЌЕ ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТИ

Турција му забрани на холандскиот амбасадор во Анкара да се врати во земјата и ги суспендираше политичките контакти на високо ниво со Холандија во дра ...
ВАНГЕЛОВСКИ ПАК ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД, РИБАРЕВ ЗА В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ

ВАНГЕЛОВСКИ ПАК ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД, РИБАРЕВ ЗА В.Д. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ

Судскиот совет го избра Јово Вангеловски за претседател на Врховниот суд, функција на која тој беше претходно од 2008 до 2012 година. На денешната вон ...
1 2 3 4 5 140 30 / 1395 POSTS
meta charset="utf-8"
;