Категорија: Makедонија

1 2 3 246 10 / 2455 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

Оновното јавно обвинителство Скопје не кажува дали истражува обид за убиство или далеку полесно кривично дело - учество во толпа, за завчерашниот напа ...
ИВАНОВ НАЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ СРЕТНЕ СО ХОЈТ ЈИ

ИВАНОВ НАЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ СРЕТНЕ СО ХОЈТ ЈИ

Претседателот Ѓорге Иванов задутре ќе се сретне со заменик помошникот Државен секретар на САД Хојт Ји, иако претходно тврдеше дека нема време за него, ...
„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

„ОРГАНИЗИРАН НАПАД НА СОБРАНИЕТО“ Е ДЕФИНИЦИЈАТА НА САД, ЕУ, НАТО И ОБСЕ

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што навед ...
ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков се слушнал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски да му објасни што се случува во Собранието п ...
НЕ МОЖЕ ДА ЈА ДРЖАТ ВЛАСТА САМО ЗАТОА ШТО СЕ ПЛАШАТ ОД ИСТРАГИ, ПОРАЧА ГЕРМАНИЈА ВО ТРЕТА ИЗЈАВА ЗА ДВА ДЕНА

НЕ МОЖЕ ДА ЈА ДРЖАТ ВЛАСТА САМО ЗАТОА ШТО СЕ ПЛАШАТ ОД ИСТРАГИ, ПОРАЧА ГЕРМАНИЈА ВО ТРЕТА ИЗЈАВА ЗА ДВА ДЕНА

Недозволиво е некој да ја задржува власта само затоа што има страв од истрагата на Специјалното јавно обвинителство за она што го правела владата, изј ...
АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги одби обвинувањата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека во четвртокот се случил организиран обид за негово убиство. „ Ако сак ...
СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

СИНДИКАТОТ НА МОБ НЕ ГО НЕГИРА, НО НЕ ДАЛ ОФИЦИЈАЛНА ИЗЈАВА ЗА ИНЦИДЕНТОТ НА ДУРЛОВСКИ СО БАЛЕТАНОТ

Синдикатот на Македонската опера и балет (МОБ) се јави со реакција за текстот во САКАМДАКАЖАМ.МК за инцидентот во кој управителот на МОБ, оперскиот пе ...
САД ГО ПОТВРДИ ИЗБОРОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ И БАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ

САД ГО ПОТВРДИ ИЗБОРОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ И БАРА ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ НА ПАРЛАМЕНТОТ

Соединетите Американски Држави ќе работат со новиот спикер на Парламентот Талат Џафери и повикаа темелно да се истражи нападот врз пратениците во Собр ...
НЕПРИФАТЛИВО Е ПОРАНЕШНАТА ВЛАДЕЈАЧКА ПАРТИЈА ДА ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ПОРАКА ОД ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

НЕПРИФАТЛИВО Е ПОРАНЕШНАТА ВЛАДЕЈАЧКА ПАРТИЈА ДА ИСПРАЌА НАСИЛНИЦИ ВО СОБРАНИЕТО, ПОРАКА ОД ОФИЦИЈАЛЕН БЕРЛИН

Министерството за надворешни работи на Германија денеска претпладне го повикало на разговор македонскиот амбасадор во Берлин и му упатило остра порака ...
И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

И РУСИЈА КАКО ИВАНОВ ПОВИКА НА ВНАТРЕШЕН ДИЈАЛОГ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Русија вели дека решението на кризата на Македонија може да се најде само со внатрешен дијалог без надворешни притисоци, а истото синоќа го кажа и пре ...
1 2 3 246 10 / 2455 НАПИСИ