Категорија: Makедонија

1 2 3 247 10 / 2463 НАПИСИ
НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

НИЕДЕН ОД 15-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НЕ Е ПРИВЕДЕН, ПОТВРДИ МВР

МВР во координација со Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривични пријави против 15 лица, меѓу кои не се водачите на протестите за заедни ...
ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

ИНФОРМАЦИЈА ЗА АПСЕЊЕТО НА 15-ТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ЌЕ ИМА КОГА ЌЕ СЕ СОЗДАДАТ УСЛОВИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Информација за тоа дали се постапува по наредбата на Основното јавно обвинителство Скопје за апсење на 15 насилници кои до крв претепаа пратеници од п ...
НАПАЃАЧ Ѝ БАЦУВА РАКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ПРИ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

НАПАЃАЧ Ѝ БАЦУВА РАКА НА МИНИСТЕРКАТА БЕТИ ПРИ УПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Пратеникот од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ Љупчо Димовски објави ново видео од нападот во Собранието, на кое се гледа и министерката за култура и пратени ...
КАКО ГРУЕВСКИ ЗА 4 И ПОЛ МЕСЕЦИ СО „НАРОДОТ“ ГО НАПАДНА СОБРАНИЕТО

КАКО ГРУЕВСКИ ЗА 4 И ПОЛ МЕСЕЦИ СО „НАРОДОТ“ ГО НАПАДНА СОБРАНИЕТО

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што навед ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ОД МВР ДА УАПСИ 15 НАСИЛНИЦИ ОД НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ОД МВР ДА УАПСИ 15 НАСИЛНИЦИ ОД НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Основното јавно обвинителство вечерва даде наредба да се приведат 15-мина учесници во нападот на Собранието и Министерството за внатрешни работи поста ...
МВР БАРА ПРИТВОР ИЛИ ОДЗЕМАЊЕ ПАСОШИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

МВР БАРА ПРИТВОР ИЛИ ОДЗЕМАЊЕ ПАСОШИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Министерството за внатрешни работи побарало од Основното јавно обвинителство одредување притвор или одземање на патните исправи на четири лица, за кои ...
ТАЛАТ НЕ Е ЛЕГАЛЕН ОТИ ГО СНИМАЛЕ СО МОБИЛЕН, ВЕЛИ ВЕЉАНОСКИ

ТАЛАТ НЕ Е ЛЕГАЛЕН ОТИ ГО СНИМАЛЕ СО МОБИЛЕН, ВЕЛИ ВЕЉАНОСКИ

Пратеникот Трајко Вељаноски вели дека изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието е нелегитимен затоа што неговиот избор бил пренесуван со мо ...
НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

Осумтемина приведени, колку што вкупно од толпата насилници во Собранието биле приведени по наредба на обвинителството, биле пуштени на слобода бргу п ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО​ НЕ КАЖУВА ДАЛИ ИСТРАЖУВА ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

Оновното јавно обвинителство Скопје не кажува дали истражува обид за убиство или далеку полесно кривично дело - учество во толпа, за завчерашниот напа ...
ИВАНОВ НАЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ СРЕТНЕ СО ХОЈТ ЈИ

ИВАНОВ НАЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ СРЕТНЕ СО ХОЈТ ЈИ

Претседателот Ѓорге Иванов задутре ќе се сретне со заменик помошникот Државен секретар на САД Хојт Ји, иако претходно тврдеше дека нема време за него, ...
1 2 3 247 10 / 2463 НАПИСИ