Категорија: Makедонија

1 2 3 289 10 / 2883 НАПИСИ
ПЕТИЦИЈА ДА СЕ ОДРЖАТ СЕРВИСИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ ШТЕТИ ОД УПОТРЕБА НА ДРОГИ

ПЕТИЦИЈА ДА СЕ ОДРЖАТ СЕРВИСИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ ШТЕТИ ОД УПОТРЕБА НА ДРОГИ

Потписи за поддршка на програмите за намалување штети од употреба на дроги и превенција од ХИВ, денес се собираат на плоштад Македонија, на пулт поста ...
ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

Без да објави оглас „Електрани на Македонија“ во четири очи договорила ископ на јаглен за РЕК Битола, во вредност од 5,8 милиони евра со фирмата „Пели ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДВЕ ГОДИНИ ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА ПУШТИЛ СНИМКАТА СО ЗАЕВ НА ЈУТЈУБ, ОДБРАНАТА БАРА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕНА ОД ДОКАЗИТЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДВЕ ГОДИНИ ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА ПУШТИЛ СНИМКАТА СО ЗАЕВ НА ЈУТЈУБ, ОДБРАНАТА БАРА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕНА ОД ДОКАЗИТЕ

Премиерот Зоран Заев утрово седна на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1, каде одбраната на почетокот на судењето побара доказите од посебната ...
ДО 1 ЈУЛИ ЌЕ БИДЕ ПРЕЦИЗИРАН ПАТОКАЗОТ ЗА РЕФОРМИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПО ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА СО ХАН

ДО 1 ЈУЛИ ЌЕ БИДЕ ПРЕЦИЗИРАН ПАТОКАЗОТ ЗА РЕФОРМИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ПО ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА СО ХАН

Владата на денешната седница на која што гостуваше еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан презентирала пред него акциски пл ...
НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ОЧЕКУВА ПОЗНАЧАЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ОХРИДСКО, ЕНЕРГИЈАТА Е ИСТРОШЕНА, СМИРУВА ДИРЕКТОРОТ НА ИЗИИС ГАРЕВСКИ

НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА СЕ ОЧЕКУВА ПОЗНАЧАЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ОХРИДСКО, ЕНЕРГИЈАТА Е ИСТРОШЕНА, СМИРУВА ДИРЕКТОРОТ НА ИЗИИС ГАРЕВСКИ

  Не би требало да се очекува некој значаен земјотрес во охридското епицентрално подрачје по серијата земјотреси последниве неколку дена, вели ...
ЗАКОНОТ ЗА ДОКТОРСКА ДЕЈНОСТ ШТО ГО ПРЕДЛОЖИ ВМРО-ДПМНЕ Е НЕЦЕЛОСЕН, РЕАГИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ЗАКОНОТ ЗА ДОКТОРСКА ДЕЈНОСТ ШТО ГО ПРЕДЛОЖИ ВМРО-ДПМНЕ Е НЕЦЕЛОСЕН, РЕАГИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Законот за докторска дејност, што минатата недела во Собранието го поднесе пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, според Лекарската комора на Македонија е ...
ХАН ДЕНЕСКА НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ДОАЃА И ПРИБЕ

ХАН ДЕНЕСКА НА ВЛАДИНА СЕДНИЦА, ДОАЃА И ПРИБЕ

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан денеска ќе присуствува на владина седница за Итните реформски приоритети, а преходно ...
УБИЛ ТРОЈЦА И СЕ САМОУБИЛ ВО ГЛУМОВО, СКОПСКО

УБИЛ ТРОЈЦА И СЕ САМОУБИЛ ВО ГЛУМОВО, СКОПСКО

Тројца  се убиени, а убиецот се самоубил при обидот на полициските Алфи да го  приведат, денеска околу 10 часот во скопското село Глумово и на улицата ...
НЕКОЛКУ УБИЕНИ И УШТЕ НЕКОЛКУ РАНЕТИ НА БЕНЗИНСКА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ И ВО СЕЛО ГЛУМОВО

НЕКОЛКУ УБИЕНИ И УШТЕ НЕКОЛКУ РАНЕТИ НА БЕНЗИНСКА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ И ВО СЕЛО ГЛУМОВО

Неколку лица се убиени и уште неколку ранети на улицата Панајот Гиновски кај бензинската пумпа „Макпетрол“ во скопската населба Ѓорче Петров и во село ...
ЗАЕДНИЧКАТА ВЕЖБА ВО КРИВОЛАК Е ДЕМОНСТРАЦИЈА НА ПОСВЕТЕНОСТА НА САД НА СОЈУЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

ЗАЕДНИЧКАТА ВЕЖБА ВО КРИВОЛАК Е ДЕМОНСТРАЦИЈА НА ПОСВЕТЕНОСТА НА САД НА СОЈУЗНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА

Заедничката вежба на Американската армија во Европа и Армијата на Република Македонија во Криволак е дел од многу поголемата мултинационална вежба нар ...
1 2 3 289 10 / 2883 НАПИСИ