Категорија: Makедонија

1 2 3 4 290 20 / 2900 НАПИСИ
ФИЛИП ПЕТРОВСКИ РАЗРЕШЕН, ЌЕ ГО ЗАМЕНИ КИРИЛ ПЕТРОВ ОД ПАРТИЈАТА НА ОРОВЧАНЕЦ

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ РАЗРЕШЕН, ЌЕ ГО ЗАМЕНИ КИРИЛ ПЕТРОВ ОД ПАРТИЈАТА НА ОРОВЧАНЕЦ

Владата го разреши директорот на Државниот архив Филип Петровски на денешната седница и на неговото место го постави Кирил Петров. Новиот директор на ...
ШВЕРЦЕРИТЕ СО ЛУЃЕ ЈА ПОТКУПУВААТ ПОЛИЦИЈАТА, А МАКЕДОНИЈА НЕ ГИ ГОНИ И КАЗНУВА, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ШВЕРЦЕРИТЕ СО ЛУЃЕ ЈА ПОТКУПУВААТ ПОЛИЦИЈАТА, А МАКЕДОНИЈА НЕ ГИ ГОНИ И КАЗНУВА, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Македонија не ги исполнува во целост минималните стандарди за елиминација на трговијата со луѓе иако прави значителни напори за тоа, се вели во глоблн ...
ЌЕ СЕ ПРЕИСПИТУВА ДОГОВОРОТ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ПОТПИШАН ОД ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР

ЌЕ СЕ ПРЕИСПИТУВА ДОГОВОРОТ ЗА НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ОД 72 МИЛИОНИ ЕВРА ПОТПИШАН ОД ТОДОРОВ КАКО ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР

Ќе се преиспитува проектот за новиот Клинички центар, соопштија вечерва од Владата, откако на денешната седница биле констатирани повеќе проблематични ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО СОСЕДИТЕ, РЕКОЛ ЗАЕВ НА СРЕДБАТА СО ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОТ ПЛОМП

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО СОСЕДИТЕ, РЕКОЛ ЗАЕВ НА СРЕДБАТА СО ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОТ ПЛОМП

Подобрување на добрососедските односи, активно вклучување на граѓанскиот сектор и инклузивни политики во државата е целта на политиките на новата влад ...
НИМИЦ В НЕДЕЛА ВО СКОПЈЕ, ПА ВО АТИНА

НИМИЦ В НЕДЕЛА ВО СКОПЈЕ, ПА ВО АТИНА

Специјалниот претставник на Обединетите нации и посредник во преговорите за спорот за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц, в недела ќе дојде во ...
СЕ ПОТРОШИЈА КОЛКОВИТЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

СЕ ПОТРОШИЈА КОЛКОВИТЕ ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“

Градската општа болница „8 Септември“ остана без колкови, па пациентите на кои им е потребно вградување на ваков вид протеза ги преобраќаат на Клиника ...
ПЕТИЦИЈА ДА СЕ ОДРЖАТ СЕРВИСИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ ШТЕТИ ОД УПОТРЕБА НА ДРОГИ

ПЕТИЦИЈА ДА СЕ ОДРЖАТ СЕРВИСИТЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ ШТЕТИ ОД УПОТРЕБА НА ДРОГИ

Потписи за поддршка на програмите за намалување штети од употреба на дроги и превенција од ХИВ, денес се собираат на плоштад Македонија, на пулт поста ...
ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ ЛАНИ ПОТРОШИЛЕ 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ ВО ЧЕТИРИ ОЧИ

Без да објави оглас „Електрани на Македонија“ во четири очи договорила ископ на јаглен за РЕК Битола, во вредност од 5,8 милиони евра со фирмата „Пели ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДВЕ ГОДИНИ ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА ПУШТИЛ СНИМКАТА СО ЗАЕВ НА ЈУТЈУБ, ОДБРАНАТА БАРА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕНА ОД ДОКАЗИТЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДВЕ ГОДИНИ ИСТРАЖУВА КОЈ ЈА ПУШТИЛ СНИМКАТА СО ЗАЕВ НА ЈУТЈУБ, ОДБРАНАТА БАРА ДА БИДЕ ИЗЗЕМЕНА ОД ДОКАЗИТЕ

Премиерот Зоран Заев утрово седна на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1, каде одбраната на почетокот на судењето побара доказите од посебната ...
ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

ЛОБИСТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЏЕЈСОН МИКО Е ПРОДУЦЕНТ НА ФИЛМОТ ШТО ЌЕ ГО СНИМА ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ

Платениот американски лобист на ВМРО-ДПМНЕ Џејсон Мико е прoдуцент на документарецот што ќе го снима продуцентската куќа на Ѓорѓи Поп Ѓорѓиев, газдата ...
1 2 3 4 290 20 / 2900 НАПИСИ