Категорија: Спортски приказни

1 4 5 6 7 8 14 60 / 136 НАПИСИ
ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

Лионел Меси нема да може да настапи на следните четири квалификациски натпревари на Аргентина за Светското првенство во Русија, почнувајќи со денешнио ...
БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

Освојувачот на две сребрени медали од Зимската специјална олимпијада во Австрија Бојан Трајковски денеска се врати во Скопје. Трајковски, кој во Австр ...
И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

Официјалното име на најголемиот стадион во Македонија останува „Филип Втори“, но за комерцијална употреба името ќе биде „Телеком арена“, вели Цветко Г ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од претстојниот турнир „Мајами Опен“ поради долготрајната повреда на десниот лакт. Во соопштението шт ...
БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

Македонскиот скијач Бојан Трајковски освои сребрен медал на Зимските олимпски игри на Специјална олимпијада во Австрија во дисциплината супервелеслало ...
МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

Македонската фудбалска репрезентација месецов падна на 166. место на ранг листата на ФИФА, што е најлош пласман од нејзиното вклучување на листата во ...
ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

35-годишниот фудбалер на Баерн Минхен Чаби Алонсо, светски и европски првак со Шпанија, изјави дека наскоро ќе ја заврши спортската кариера. „Верув ...
СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

Нети Хагуд, 29-годишен ски инструктор во зимското одморалиште „Џексон Хол Маунтин“ во Вајоминг, САД, е скијачот со најнеобичната повреда во историјата ...
РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

РУСКИ ПРАТЕНИК ПРЕДЛОЖИ ФУДБАЛСКИОТ ХУЛИГАНИЗАМ ДА СТАНЕ СПОРТ

Руски пратеник предложи несекојдневно решение за проблемите на земјата со фудбалските хулигани во пресрет на Светското првенство - да се легализира и ...
СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

СИНОТ НА МУХАМЕД АЛИ ЗАДРЖАН НА АЕРОДРОМ ВО САД И ПРАШАН ДАЛИ Е МУСЛИМАН

Адвокат вели дека синот на легендарниот боксер Мухамед Али бил задржан од службеници за имиграција на аеродром во Флорида. Крис Манчини за „Куриер-Џур ...
1 4 5 6 7 8 14 60 / 136 НАПИСИ