Категорија: Свет

1 2 3 65 10 / 647 НАПИСИ
ВРХОВНИОТ СУД ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ГРАЃАНИ ОД 6 МУСЛИМАНСКИ ЗЕМЈИ

ВРХОВНИОТ СУД ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ГРАЃАНИ ОД 6 МУСЛИМАНСКИ ЗЕМЈИ

Врховниот суд ѝ дозволи на администрацијата на Трамп во голема мерка да ја спроведе 90-дневната забрана за влез во САД на патници од шест претежно мус ...
ОСЛОБОДЕН КИНЕСКИОТ НОБЕЛОВЕЦ И ДИСИДЕНТ ЛУ СЈАОБО

ОСЛОБОДЕН КИНЕСКИОТ НОБЕЛОВЕЦ И ДИСИДЕНТ ЛУ СЈАОБО

Кинескиот добитник на Нобеловата награда за мир и дисидент Лју Сјаобо е ослободен од затвор, откако на 23 мај му бил дијагностициран рак на црниот дро ...
ДОМИНАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА АВИО ИНДУСТРИЈА НА ПАРИСКИОТ САЕМ ЗА АВИОНИ

ДОМИНАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА АВИО ИНДУСТРИЈА НА ПАРИСКИОТ САЕМ ЗА АВИОНИ

СПЕЦИЈАЛНО ОД ПАРИЗ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - ИГОР ВЕЉКОВИЌ Остварувањата на американската авиоиндустрија го одбележаа годинашниот саем на авиони на аер ...
МАКРОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ГО ЗАФРКАВААТ ТРАМП ЗА КЛИМАТА

МАКРОН И ШВАРЦЕНЕГЕР ГО ЗАФРКАВААТ ТРАМП ЗА КЛИМАТА

Францускиот претседател Емануел Макрон му зададе уште еден удар на Доналд Трамп во врска со политиката на американскиот претседател за климатските про ...
ЕВОЛУЦИЈАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ИЗУЧУВА ВО ТУРСКИТЕ УЧИЛИШТА

ЕВОЛУЦИЈАТА ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ИЗУЧУВА ВО ТУРСКИТЕ УЧИЛИШТА

Еволуцијата веќе нема да се предава во турските училишта, кажа висок функционер од министерството за образование, потег што ја разгневи секуларната оп ...
ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ГОЛЕМИОТ ПОЖАР ВО ЛОНДОНСКИОТ ОБЛАКОДЕР ПОЧНАЛ ОД ФРИЖИДЕР ХОТПОИНТ, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Катастрофалниот пожар во кулата Гренфел во Лондон почнал од фрижидер Хотпоинт пред да се прошири на запаливиот материјал од фасадата, открија истражит ...
ВРАТАТА E ОТВОРЕНА ЗА БРИТАНИЈА ДА ОСТАНЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ДОНАЛД ТУСК

ВРАТАТА E ОТВОРЕНА ЗА БРИТАНИЈА ДА ОСТАНЕ ВО ЕУ, ВЕЛИ ДОНАЛД ТУСК

Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск вели дека сѐ уште има надеж Брегзит да не се случи и покрај официјалните разговори за разделба на Европ ...
УНИШТУВАЊЕТО НА ЏАМИЈАТА ВО МОСУЛ Е ДОКАЗ ДЕКА ИСЛАМСКА ДРЖАВА Е ПОРАЗЕНА, ВЕЛИ ИРАЧКИОТ ПРЕМИЕР

УНИШТУВАЊЕТО НА ЏАМИЈАТА ВО МОСУЛ Е ДОКАЗ ДЕКА ИСЛАМСКА ДРЖАВА Е ПОРАЗЕНА, ВЕЛИ ИРАЧКИОТ ПРЕМИЕР

Премиерот на Ирак Хаидер ал-Абади рече дека уништувањето на древната џамија во градот Мосул е официјална декларација на пораз од таканаречената Исламс ...
РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

Функционер на американското министерство за внатрешна безбедност кажа дека 21 од 50-те држави биле цел на руски хакери во неделите пред ноемвриските п ...
РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ОТКАКО КОАЛИЦИЈАТА НА САД СОБОРИ СИРИСКИ АВИОН

РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ОТКАКО КОАЛИЦИЈАТА НА САД СОБОРИ СИРИСКИ АВИОН

Американски воен авион собори сириски воен авион во провинцијата Рака, потврди САД. Ова е прв пат во војната во Сирија, коалицијата предводена од САД ...
1 2 3 65 10 / 647 НАПИСИ