Category: Свет

1 38 39 40 41 42 52 400 / 519 POSTS
ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

ТРАМП СЕ ПЛАШИ ДЕКА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЌЕ ГИ НАМЕСТИ ИЗБОРИТЕ

Републикански кандидат за претседател на САД Доналд Трамп изјави дека изборите во ноември може да бидат „наместени“. На митингот во Колумбус, Охајо то ...
РУСИЈА ЈА ХАКИРАЛА КАМПАЊАТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

РУСИЈА ЈА ХАКИРАЛА КАМПАЊАТА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН

Претседателската кампања на Хилари Клинтон е хакирана како дел од поголем сајбернапад против институциите на Демократската партија, објавија американс ...
НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ПАНИКАТА ШТО НАСТАНА ПО ПУКАЊЕТО НА „ПИВО ФЕСТ“ ВО ПРИШТИНА

НАД 40 ПОВРЕДЕНИ ВО ПАНИКАТА ШТО НАСТАНА ПО ПУКАЊЕТО НА „ПИВО ФЕСТ“ ВО ПРИШТИНА

Повеќе од 40 луѓе се повредени по инцидентот за време на манифестацијата „Пиво Фест“ во Приштина, кој почна со тепачка меѓу две групи млади, а потоа с ...
НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

НАЈАВЕНИ МАСОВНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ЕРДОГАН ВО ГЕРМАНИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ За в недела, 31 јули, се најавуваат масовни демонстрации на приврзаниците на тур ...
УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА РОМАНСКИОТ ВИЦЕГУВЕРНЕР НА ЦЕНТРАЛНАТА БАНКА

УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА РОМАНСКИОТ ВИЦЕГУВЕРНЕР НА ЦЕНТРАЛНАТА БАНКА

Романската полиција денеска го уапси вицегувернерот на Централната банка, Богдан Олтенау, во рамки на истрагата за корупција што ја спроведува Национа ...
ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

ГЕРМАНЦИТЕ ЛУТИ, ЈА ВРАТИЈА МЕРКЕЛ ОД ОДМОР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ-КАРГОВ „Кажете го вашиот став за тероризмот во Германија и вашата стратегија", луто и ...
ЕРДОГАН ЗАТВОРИ 3 НОВИНСКИ АГЕНЦИИ, 16 ТВ КАНАЛИ, 45 ВЕСНИЦИ И 15 МАГАЗИНИ

ЕРДОГАН ЗАТВОРИ 3 НОВИНСКИ АГЕНЦИИ, 16 ТВ КАНАЛИ, 45 ВЕСНИЦИ И 15 МАГАЗИНИ

Турските власти затворија дузина медиумски организации, додека продолжуваат репресалиите по неуспешниот пуч на 15 јули. Ќе бидат затворени три новинск ...
МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МИНХЕН СЕ ЗАНЕСУВАЛ ДЕКА Е ХИТЛЕР

СПЕЦИЈАЛНО ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК ОД МИНХЕН - ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Масовниот убиец од Минхен, кој минатиот петок уби девет и повреди триесетина ли ...
КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

Косовскиот министер за надворешни работи го оцени барањето на Турција да се казни новинар поради ироничен коментар на Фејсбук за воениот пуч во земјат ...
РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

РУСИЈА СТОИ ЗАД ХАКЕРСКИОТ НАПАД ВРЗ САД

Американските разузнавачки агенции ја известија Белата куќа дека со „голема сигурност“ знаат оти владата на Русија стои зад кражбата на е-пошта и доку ...
1 38 39 40 41 42 52 400 / 519 POSTS
meta charset="utf-8"
;