Таг: Даниела Рангелова

РАНГЕЛОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО КОМИСИЈАТА ЗА РАМНОПРАВНОСТ НА ЖЕНИТЕ И МАЖИТЕ

РАНГЕЛОВА ЌЕ РАКОВОДИ СО КОМИСИЈАТА ЗА РАМНОПРАВНОСТ НА ЖЕНИТЕ И МАЖИТЕ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, од собраниската Комисија за избори именувања, чиј претседател е сопартиецот Илија Димовски, предложена е ...
НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

НИКОЛА ДОДЕВСКИ НЕ МОЖЕ ДА ГО БРАНИ ГРУЕВСКИ ВО „ТАЛИР“, ПОВИКАН Е ЗА СВЕДОК ВО СЈО

  Никола Додевски, адвокат на осомничениот експремиер Никола Груевски во сите истраги што ги води СЈО против него како и во судскиот процес за ...
ВО СЈО ДОЈДЕ И РАНГЕЛОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ УПЛАТНИЦИ

ВО СЈО ДОЈДЕ И РАНГЕЛОВА, ОСОМНИЧЕНА ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ УПЛАТНИЦИ

По експремиерот Емил Димитриев, денеска во СЈО влезе пратеничката и претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, која, за разлика ...
ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВАЛ НА ЗАДНА ВРАТА ВО СУДОТ ОТИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО, СООПШТИ СУДОТ

ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВАЛ НА ЗАДНА ВРАТА ВО СУДОТ ОТИ НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ БЕЗБЕДНО, СООПШТИ СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 вели дека обвинетиот Никола Груевски влегува и излегува на задна врата на судењето за нарачаните насилства и шамари во Општина ...
СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ ЗА НАСИЛСТВАТА И НАРАЧУВАЊЕТО НА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА В СРЕДА

  Судскиот процес против обвинетиот експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за нарачаните насилства во Општината Центар и за нарачува ...
55 ЧИЗМИ

55 ЧИЗМИ

1 Што правите?  Еве чекаме.  Што чекате? Чекаме да дојде рокот да видиме дали мандатарот ќе може да состави влада. И што ако не состави? Ќе чекаме нов ...

СТУДЕНА ВОЈНА

1 Премногу ни беше досадно изминативе две и пол години, па сега добивме малку возбуда во нашите досадни животи. Еве, за почеток, ВМРО-ДПМНЕ од контрап ...
ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ И ОБВИНЕТИТЕ ЗА НАСИЛСТВО

ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ И ОБВИНЕТИТЕ ЗА НАСИЛСТВО

Првообвинетиот Никола Груевски дојде на денешното судење за насилствата во Општина Центар и нарачаните шамари за градоначалникот Андреј Жерновски, а п ...
МОЖЕ ДА СЕ СЛИКАТЕ СО МЕНЕ, ИМ РЕЧЕ КАТИЦА ЈАНЕВА НА ВМРО-ВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

МОЖЕ ДА СЕ СЛИКАТЕ СО МЕНЕ, ИМ РЕЧЕ КАТИЦА ЈАНЕВА НА ВМРО-ВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

Катица Јанева пред попладневната седница на Комисијата за политички систем ги викна пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се сликаат со неа. Репортерот на САКА ...
9 / 9 НАПИСИ