Таг: ДУИ

1 2 3 17 10 / 165 НАПИСИ
НАИВНИ СУДИИ

НАИВНИ СУДИИ

1 Сите знаеја дека обвинетите од СЈО за нелегалното прислушување на илјадници граѓани и за уништувањето на  опремата за прислушување ќе избегаат. Ама ...
„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

„ОВИЕ МНОГУ МОЌНИ ЛУЃЕ ОД ДУИ, НЕ БИРААТ СРЕДСТВА ЗА ОДМАЗДА“, ЦИТИРАШЕ ФЕТАИ СВЕДОК НА СЈО ЗА ОБВИНЕТИОТ ПАРТИСКИ КООРДИНАТОР ЕЈУП АЉИМИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

По жалба на Специјалното јавно обвинителство дека на координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими не му беше одредена мерка притвор, почн ...
ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ МОРА ДА ГИ ИМААТ СИТЕ ПРАВА КАКО ХЕТЕРОСЕКСУАЛЦИТЕ, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ДУИ МАНОЈЛОВСКИ

ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ МОРА ДА ГИ ИМААТ СИТЕ ПРАВА КАКО ХЕТЕРОСЕКСУАЛЦИТЕ, ВЕЛИ ПРАТЕНИКОТ НА ДУИ МАНОЈЛОВСКИ

Пратеникот на ДУИ Бранко Манојловски кажа дека останува на изјавата дека и хомосексуалците треба да ги имаат истите права како хетеросексуалците на де ...
СЈО БАРА ПРИТВОР И ЗА КООРДИНАТОРОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ДУИ

СЈО БАРА ПРИТВОР И ЗА КООРДИНАТОРОТ НА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ДУИ

Специјалното јавно обвинителство бара притвор за координаторот на пратеничката група на ДУИ Ејуп Аљими и за Исмет Гури, член на општинската изборна ко ...
НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на ДПА Мендух Тачи синоќа се сретнаа во еден тетовски ресторан. Иако беше речено дека и порано имале вакви средби, ...
СДСМ ПРЕДЛОЖИ СЕДУМ МИНИСТРИ БЕЗ РЕСОР, ЗАЕВ ЌЕ БАРА СЈО ДА КАЖЕ ДАЛИ ЗА НЕКОЈ ОД НОВАТА ВЛАДА СЕ ВОДИ КРИВИЧНА ПОСТАПКА

СДСМ ПРЕДЛОЖИ СЕДУМ МИНИСТРИ БЕЗ РЕСОР, ЗАЕВ ЌЕ БАРА СЈО ДА КАЖЕ ДАЛИ ЗА НЕКОЈ ОД НОВАТА ВЛАДА СЕ ВОДИ КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Мандатарот за Влада Зоран Заев вечерва ги соопшти имињата на министирите, вицепремиерите и 7-те министри без ресор од СДСМ, откако тие поминаа на Цент ...
АКО ВЛАДАТА СЕ ЕКИПИРА, ЗАЕВ УШТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ДО СОБРАНИЕ

АКО ВЛАДАТА СЕ ЕКИПИРА, ЗАЕВ УШТЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ГО ДОСТАВИ ПРЕДЛОГОТ ДО СОБРАНИЕ

Мандатарот Зоран Заев уште денеска може да го достави до Собранието предлогот за составот на новата влада и владината програма, ако во текот на денот ...
ДУИ ГИ ПРЕДЛОЖИ ЛИКА И ОСМАНИ ЗА ВИЦЕПРЕМИЕРИ, САЛИУ, БЕКТЕШИ, ДУРАКУ И МЕРКО ЗА МИНИСТРИ

ДУИ ГИ ПРЕДЛОЖИ ЛИКА И ОСМАНИ ЗА ВИЦЕПРЕМИЕРИ, САЛИУ, БЕКТЕШИ, ДУРАКУ И МЕРКО ЗА МИНИСТРИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети ги соопшти имињата на предлозите за министри и вицепремиери на неговата партија во новата влада на мандатарот Зоран Заев по ...
ПО ИВАНОВ, СЕГА БЕСА ЈА КОЧИ НОВАТА ВЛАДА

ПО ИВАНОВ, СЕГА БЕСА ЈА КОЧИ НОВАТА ВЛАДА

Има уште многу работа за формирање на нова стабилна влада. Иако најавено, може мнозинството да не стигне да ги договори сите детали за новата влада до ...
ДЕЦАТА ДА СИ УЧАТ ЗА ЕКСТЕРНО, НЕМА ВРЕМЕ ЗА СМЕНА НА ЗАКОНИТЕ

ДЕЦАТА ДА СИ УЧАТ ЗА ЕКСТЕРНО, НЕМА ВРЕМЕ ЗА СМЕНА НА ЗАКОНИТЕ

На само десет дена пред почетокот на екстерното тестирање, учениците сè уште не знаат дали годинава ќе треба да полагаат или не. За да се укине екс ...
1 2 3 17 10 / 165 НАПИСИ