Тагови Постови тагирани со "Хилари Клинтон"

таг: Хилари Клинтон

КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА НЕМА КОМПРОМИТИРАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРАМП

Кремљ соопшти дека е целосна невистина дека руски функционери направиле досие со компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп. Двајца американски функционери вчера кажаа дека шефовите на четири американски разузнавачки агенции минатата недела му презентирале на Трамп доверливи документи, кои содржеле непотврдени тврдења дека руски разузнавачи имаат компромитирачки информации за него. Во обраќањето до новинарите, Дмитри Песков, портпаролот на...

ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

Високи функционери од американското разузнавање ги брифирале лидерите во Вашингтон за експлозивен, но непотврден, документ за наводна тајна соработка меѓу Русија и избраниот претседател Доналд Трамп, јави Националното јавно радио. Документот, кој НПР го има видено, но не може да ја потврди веродостојноста, бил даден на претседателот на Комитетот за вооружените сили во Сенатот Џон Мекејн од директорот на ФБИ...

ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин наредил кампања за влијание на американските претседателски избори за да ја поткопа вербата во демократскиот процеси и да ѝ наштети на кандидатката на Демократската партија Хилари Клинтон, покажа проценката на американското разузнавање. Путин и руската влада го фаворизирале Доналд Трамп во нивните напори, кои вклучуваа хакирање на електронската пошта на Демократската партија и објавување документи...

СУЕТНО ДРУШТВО

1 Признавам, најважно прашање на светот и сега и секогаш и за сите времиња се суетите на елитата од СДСМ.  И партијата може да си го смени името во Суетно друштво на самобендисани мангупи. Ама, сепак поважно од тоа е дали СДСМ, како главна опозициска партија што треба да биде обединувач на отпорот против власта, може да си допушти да...

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР УШТЕ ВО ЈУЛИ ПРЕДВИДЕ ТОЧНО КАКО ТРАМП ЌЕ ПОБЕДИ

Ѕвезда на реалните шоуа, милијардер, магнат во бизнисот со недвижности и контроверзен политички аутсајдер - идејата дека Доналд Трамп ќе стане претседател, кога тој за првпат ја објави својата кандидатура во јуни 2015 година, се сметаше  за бесмислена и надвор од границите на веројатнoста. А таа стана уште поапсурдна по видеото со неговите сексуално агресивни коментари. Тогаш и Клинтон...

НА ТРАМП МУ ДОЛЖИМЕ ШАНСА ДА НЀ ВОДИ, КЛИНТОН ГО ПРИЗНА ПОРАЗОТ

Поразениот кандидат за американски преседател Хилари Клинтон се надева дека Доналд Трамп ќе биде успешен претседател на сите Американци. Во првата изјава по изборниот пораз, Клинтон изјави дека резултатите од изборите биле болни за неа и дека е разочарана, но му посака успех на новиот претседател и нагласи дека му понудила соработка. „Синоќа му честитав на Трамп и му понудив соработка...

ТОА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВИ ТРАМП, ДЕМОКРАТИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ГО СМЕНАТ СО ДЕЦЕНИИ

Доналд Трамп стана 45. претседател на Америка по неверојатната победа за ВИП бизнисменот и почетник во политиката, кој ги искористи економската неизвесност на гласачите и раснита тензии и преживеа низа обвинувања за сексуални напади на патот до Белата Куќа. На вчерашните избори во САД, Републиканската партија, чиј кандидат беше Трамп, го задржа мнозинството во Сенатот и во Претставничкиот дом. Контролата...

НЕМА ДА ВЕ РАЗОЧАРАМ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОВОР

Новиот претседател на САД Доналд Трамп им вети на американските граѓани дека нема да ги разочaра и дека ќе биде претседател на сите Американци. Новиот американски претседател, обраќајќи се пред неговите поддржувачи на победничката забава во Њујорк, побара од нацијата да се обедини и вети дека ќе го претставува секој граѓанин во земјата. ДОНАЛД ТРАМП ИЗБРАН ЗА АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ Тој додаде...

ДОНАЛД ТРАМП ИЗБРАН ЗА АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп е избран да биде 45. американски претседател, објави АП по изненадувачката победа на славниот бизнисмен кој ги искористи економската неизвесност и расните тензии и ги надмина обвинувањата за сексуални напади на патот до Белата куќа. Неговиот триумф над Хилари Клинтон на вчерашните претседателски избори во САД ќе стави крај на осумгодишното владеење на Демократската партија со Белата куќа...

ТРАМП НА ЧЕКОР ДО БЕЛАТА КУЌА ПО ПОБЕДАТА ВО ПЕНСИЛВАНИЈА

Доналд Трамп се најде на чекор до Белата куќа, откако оствaри клучни победи над Хилари Клинтон во Флорида, Охајо и Северна Каролина на изборите за американски претседател. Републиканскиот кандидат, исто така, изненадувачки ја освои Пенсилванија, нешто што не му успеало на ниту еден републикански кандидат од 1988 година. Со победите во овие држави, Клинтон веќе речиси нема пат до победа...