Таг: краде

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ПО ПУКАЊЕ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ ВО МЕКСИКО

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И 12 ПОВРЕДЕНИ ПО ПУКАЊЕ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ ВО МЕКСИКО

Најмалку четири луѓе се убиени и 12 други се повредени по пукањето во ноќниот клуб „Блу перот“, во мексиканскиот град Плаја дел Кармен, за време на му ...
1 / 1 НАПИСИ