Тагови Постови тагирани со "Кремљ"

таг: Кремљ

КРЕМЉ ТВРДИ ДЕКА НЕМА КОМПРОМИТИРАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРАМП

Кремљ соопшти дека е целосна невистина дека руски функционери направиле досие со компромитирачки информации за новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп. Двајца американски функционери вчера кажаа дека шефовите на четири американски разузнавачки агенции минатата недела му презентирале на Трамп доверливи документи, кои содржеле непотврдени тврдења дека руски разузнавачи имаат компромитирачки информации за него. Во обраќањето до новинарите, Дмитри Песков, портпаролот на...

КРЕМЉ НЕГИРА ПОВРЗАНОСТ НА ПУТИН СО ОФШОР ТРАНСАКЦИИ

Извештаите во медиумите за наводна поврзаност на рускиот претседател Владимир Путин со офшор трансакции вредни милијарди долари, се со цел да се дискредитира лидерот на Кремљ, пред претстојните избори во Русија, изјави неговиот портпарол Дмитриј Песков, јави Ројтерс. "Главната цел на овие дезинформации е нашиот претседател, особено во контекст на претстојните парламентарни избори, како и во контекст на долгорочна перспектива -...