Таг: Никола Груевски

1 2 3 25 10 / 250 НАПИСИ
КАКО ГРУЕВСКИ ЗА 4 И ПОЛ МЕСЕЦИ СО „НАРОДОТ“ ГО НАПАДНА СОБРАНИЕТО

КАКО ГРУЕВСКИ ЗА 4 И ПОЛ МЕСЕЦИ СО „НАРОДОТ“ ГО НАПАДНА СОБРАНИЕТО

Делегацијата на ЕУ во Скопје, американската амбасада, мисијата на ОБСЕ и канцеларијата на НАТО во заедничка изјава најостро го осудија, како што навед ...
НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

НАЈГОЛЕМИТЕ КРВНИЦИ ПУШТЕНИ НА СЛОБОДА ПРЕД ПРЕСОТ НА ГРУЕВСКИ ВО 4 НАУТРО

Осумтемина приведени, колку што вкупно од толпата насилници во Собранието биле приведени по наредба на обвинителството, биле пуштени на слобода бргу п ...
ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ МУ КРЕВАЛ НА ГРУЕВСКИ, А НЕ И НА НУХИУ, ДОДЕКА ТРАЕШЕ НАПАДОТ ВО СОБРАНИЕТО

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков се слушнал со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски да му објасни што се случува во Собранието п ...
АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

АКО САКАШЕ НЕКОЈ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ, ЌЕ ГО УБИЕШЕ, ИЗЈАВИ НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги одби обвинувањата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека во четвртокот се случил организиран обид за негово убиство. „ Ако сак ...
АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

1 Никола Груевски мора да раскажуваше вицови во 4 сабајле, кога за нападот на Собранието ги повика „институциите да направат брза и ефикасна истрага, ...
НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

НА ТОТАЛИТАРНИОТ ФАШИЗАМ НА ГРУЕВСКИ МУ ДОЈДЕ КРАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ПАРТИЈАТА НА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА

Генералниот секретар на партијата на Зијадин Села, Арбер Таравари, вели дека се среќни што на тоталитарниот фашизам на Груевски му дошол крајот, но жа ...
ЗА НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕ СЕ ОДГОВОРНИ ГРУЕВСКИ, ИВАНОВ И ЧАВКОВ, КАЖА ЗАЕВ

ЗА НАСИЛСТВОТО ВО СОБРАНИЕ СЕ ОДГОВОРНИ ГРУЕВСКИ, ИВАНОВ И ЧАВКОВ, КАЖА ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги обвини Никола Груевски, Ѓорге Иванов и Митко Чавков како организатори на насилството врз новинарите и пратениците во вче ...
ГРУЕВСКИ ВО 4.30 САБАЈЛЕ ПОВИКА ДА СЕ КАЗНАТ НАСИЛНИЦИТЕ, ТОЈ НЕ ЗНАЕЛ ШТО СЕ СЛУЧУВА

ГРУЕВСКИ ВО 4.30 САБАЈЛЕ ПОВИКА ДА СЕ КАЗНАТ НАСИЛНИЦИТЕ, ТОЈ НЕ ЗНАЕЛ ШТО СЕ СЛУЧУВА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски рано утринава во 4.30 часот ги повикал институциите да направат брза и ефикасна истрага, да ги откријат ви ...
КРВАВА НОЌ ВО СОБРАНИЕТО, ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА ТАЛАТ

КРВАВА НОЌ ВО СОБРАНИЕТО, ЕУ И САД ГО ПРИЗНАА ТАЛАТ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, неговата заменичка Радмила Шеќеринска, лидерот на АА Зијадин Села и уште неколкумина други пратеници беа натепани за време ...
ГРУЕВСКИ ПРЕКУ ФЕЈСБУК ПОРАЧА ДЕКА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА НАСИЛСТВО

ГРУЕВСКИ ПРЕКУ ФЕЈСБУК ПОРАЧА ДЕКА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА НАСИЛСТВО

Пратеникот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред малку се обрати на Фејсбук и кажа дека насилството не е решение откако демонстрантите од „За зае ...
1 2 3 25 10 / 250 НАПИСИ