Таг: приговори

1 2 10 / 18 НАПИСИ
СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ЈА ПРИМИ НЕДЕЛКОВА НА СЕДНИЦА, ОЦЕНУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ ЗАТВОРЕНО ЗА НОВИНАРИТЕ

СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ЈА ПРИМИ НЕДЕЛКОВА НА СЕДНИЦА, ОЦЕНУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ ЗАТВОРЕНО ЗА НОВИНАРИТЕ

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски на денешната седница не го ни стави на дневен ред барањето на експретседателката на Врховниот суд Лид ...
ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА БАРА СООЧУВАЊЕ СО СУДСКИОТ СОВЕТ ПРЕД НОВИНАРИ 

ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА БАРА СООЧУВАЊЕ СО СУДСКИОТ СОВЕТ ПРЕД НОВИНАРИ 

Експретседателката на Врховниот суд Лидија Неделкова најави дека утрово, пред почетокот на седницата на Судскиот совет на која ќе се разгледуваат приг ...
ПЕТ СУДИИ ОД УПРАВЕН СУД 10 МЕСЕЦИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

ПЕТ СУДИИ ОД УПРАВЕН СУД 10 МЕСЕЦИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Специјалниото обвинителство ја нема завршено истрагата против петтемина судии од Управниот суд, кои се дел од првиот случај што го отвори ова обвините ...
УПРАВЕН СУД ДО УТРЕ ТРЕБА ДА РЕШИ ПО ЖАЛБИТЕ НА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЗА ОДЛУКИТЕ НА ДИК

УПРАВЕН СУД ДО УТРЕ ТРЕБА ДА РЕШИ ПО ЖАЛБИТЕ НА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ЗА ОДЛУКИТЕ НА ДИК

СДСМ поднесе четири жалби, а една поднесе ВМРО-ДПМНЕ до Управниот суд во врска со одлуките на Државната изборна комисија за приговорите за текот на гл ...
СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ до крајот на денот ќе поднесе четири тужби до Управниот суд што се однесуваат на гласањето во избирачки места во изборната единица 6, соопшти ден ...
БЕСА НЕМА ДА ТУЖИ ОТИ СЕ СОМНЕВА ВО УПРАВНИОТ СУД

БЕСА НЕМА ДА ТУЖИ ОТИ СЕ СОМНЕВА ВО УПРАВНИОТ СУД

Движењето Беса нема да поднесе тужби до Управниот суд по одлуките на Државната изборната комисија (ДИК) да се отфрлат седум од осумте приговори за изб ...
ДОНАЛД ТРАМП, ТЕ САКАМЕ, ПОРАЧАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ДИК

ДОНАЛД ТРАМП, ТЕ САКАМЕ, ПОРАЧАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ДИК

Неколку стотини приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ трет ден се собрани пред седиштето на Државната изборна комисија, за, како што велат, да не им биде украдена ...
ОДБИЕНИ ЧЕТИРИ ПРИГОВОРИ НА СДСМ И СЕДУМ НА БЕСА

ОДБИЕНИ ЧЕТИРИ ПРИГОВОРИ НА СДСМ И СЕДУМ НА БЕСА

Државната изборна комисија во 3.30 часот утринава ја прекина јавната расправа за приговорите поднесени од политичките партии за изборите одржани на 11 ...
ДИК ДА ДОНЕСЕ ПРАВИЛНА ОДЛУКА ИЛИ ЌЕ СЕ СООЧИ СО ГНЕВОТ НА НАРОДОТ, ПОРАЧА МИЛОШОСКИ

ДИК ДА ДОНЕСЕ ПРАВИЛНА ОДЛУКА ИЛИ ЌЕ СЕ СООЧИ СО ГНЕВОТ НА НАРОДОТ, ПОРАЧА МИЛОШОСКИ

Антонио Милошоски, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во „петката“, порача дека Државната изборна комисија вечерва има избор да ја потврди победата на ...
ГРАЃАНИ СЕ СОБИРААТ ПРЕД ДИК, ТОДОРОВ ЈА ПОВИКА ДИК ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ЗА ГРАФОЛОШКО ВЕШТАЧЕЊЕ

ГРАЃАНИ СЕ СОБИРААТ ПРЕД ДИК, ТОДОРОВ ЈА ПОВИКА ДИК ДА ЈА КОРИГИРА ОДЛУКАТА ЗА ГРАФОЛОШКО ВЕШТАЧЕЊЕ

Стотина граѓани се собрани пред канцелариите на Државната изборна комисија кои се наоѓаат во зградата на поранешна „Нова Македонија“, каде се уште тра ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ