Тагови Постови тагирани со "пријава"

таг: пријава

СУДИЈАТА ЏОЛЕВ ГО ТУЖИ ЛАЗАРОВ ОД СОВЕТОТ ЗА УТВРДУВАЊЕ ФАКТИ ДЕКА ГО ФАВОРИЗИРА ПАНЧЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијата Иван Џолев од Основниот суд Скопје 1, кој денеска повторно дојде во Советот за утврдување факти за нова претставка против него, го изненади претседателот на Советот Јордан Лазаров и му соопшти дека му поднел кривична пријава за злоупотреба на функцијата. Џолев до Скопското обвинителство ја поднел пријавата вчера, бидејќи како што рече на јавната седница, во време кога тече...

ПРИЈАВАТА ЗА ФИРМИТЕ ШТО ГОРЕЛЕ ОТПАД СЕ ЗАГУБИ НА ПАТ ОД КАРПОШ ДО ИНСПЕКТОРАТОТ

Овластениот инспектор за животна средина во Општина Карпош тврди дека пред неколку дена откриле две фирми на територијата на оваа Општина како горат остатоци од алуминиум, гумени парчиња и остатоци од старо железо и ги пријавиле во Државниот инспекторат за животна средина. Новиот директор на Државниот инспекторат за животна средина Јасин Грбле вели дека не е запознаен со случајот и...

НЕ ЈА НАПАДНАВ ПОРТПАРОЛКАТА НА КРИВИЧНИОТ СУД, ТУКУ САМО Ѝ СЕ РАЗВИКАВ, ТВРДИ ПРИЈАВЕНИОТ СТАМЕНКОВСКИ

Горан Стаменковски, раководител во секторот за човечки ресурси во Основниот суд Скопје 1, за кого вчеравечер Судот соопшти дека вербално и физички ја нападнал портпаролката, испрати демант до медиумите на верзијата на настанот на претседателот на Судот Владимир Панчевски. Стаменковски објаснува дека по претходно даденото укажување на Панчевски во врска со нормата што им ја поставил од по 400...