Тагови Постови тагирани со "разузнавање"

таг: разузнавање

ТРАМП НЕГИРА ДЕКА ТАЈНО СОРАБОТУВАЛ СО РУСИЈА

Високи функционери од американското разузнавање ги брифирале лидерите во Вашингтон за експлозивен, но непотврден, документ за наводна тајна соработка меѓу Русија и избраниот претседател Доналд Трамп, јави Националното јавно радио. Документот, кој НПР го има видено, но не може да ја потврди веродостојноста, бил даден на претседателот на Комитетот за вооружените сили во Сенатот Џон Мекејн од директорот на ФБИ...

ОБАМА ИЗБРКА 35 РУСКИ ШПИОНИ ОД САД ПОРАДИ САЈБЕРНАПАДИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Администрацијата на Обама ѝ возврати на Русија за обидите да влијае врз изборите во САД годинава, и избрка 35 руски разузнавачки оперативци од САД и воведе санкции на двете водечки руски разузнавачки служби, меѓу кои и четворица високи офицери на единицата за военото разузнавање, за која Белата куќа верува дека ги наредила нападите врз Демократскиот национален комитет (ДНК) и...