Tag: СДСМ

1 2 3 22 10 / 212 POSTS
ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФОРМИРА ВЛАДА И ДА ОСВОИ 62 ПРАТЕНИКА, ВЕЛИ ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА ФОРМИРА ВЛАДА И ДА ОСВОИ 62 ПРАТЕНИКА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека и да има нови избори и на нив ВМРО-ДПМНЕ да освои 62 пратеника, повторно нема да може да формира влада, бидејќи ќ ...
ИЛИЈА ДИМОВСКИ СЕ ЗАКАНИ СО ПОСЛЕДИЦИ, АКО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОР И ИМЕНУВАЊА НЕ Е ОД ВМРО-ДПМНЕ

ИЛИЈА ДИМОВСКИ СЕ ЗАКАНИ СО ПОСЛЕДИЦИ, АКО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОР И ИМЕНУВАЊА НЕ Е ОД ВМРО-ДПМНЕ

Во Праламентот денеска во 12 часот треба да продолжи координацијата на парламентарните партии за избор на претседател на Комисијата за избори и именув ...
ПО СЕКОЈ СЛУЧАЈ НА СЈО, ЈАС СУМ ТАРГЕТ НА ЗВРЛЕВСКИ, КАЖА ЗАЕВ ПО РАСПИТОТ

ПО СЕКОЈ СЛУЧАЈ НА СЈО, ЈАС СУМ ТАРГЕТ НА ЗВРЛЕВСКИ, КАЖА ЗАЕВ ПО РАСПИТОТ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека тој е таргет на обвинителството на Марко Зврлевски, секојпат кога Специјалното јавно обвинителство ќе отвори нов ...
ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ СЕ ОБИДЕ УТРИНАВА ДА ЈА ДОСТАВИ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ЌЕ СЕ ОБИДЕ УТРИНАВА ДА ЈА ДОСТАВИ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА СВИКУВАЊЕ НА СОБРАНИЕТО

Пратениците од парламентарното мнозинство од СДСМ, ДУИ, Беса и Алијансата на Албанците денеска рано ќе поднесат иницијатива за продолжување на констит ...
СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ДО ВЕЉАНОСКИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СДСМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ДО ВЕЉАНОСКИ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СДСМ денеска ќе поднесе иницијатива за продолжување на конститутивната седница на Собранието до претседавачот Трајко Вељаноски, потврдија партиски изв ...
ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ СЕ ОДЛАГААТ, НЕМА БАРАЊЕ ЗА СВИКУВАЊЕ СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ СЕ ОДЛАГААТ, НЕМА БАРАЊЕ ЗА СВИКУВАЊЕ СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

Ниедна од парламентарните партии утринава не поднела барање за свикување седница за избор на органите на Собранието. И покрај тоа што СДСМ и ДУИ, заед ...
МОГЕРИНИ ОД КОЊОПОЈ НА КОЊОПОЈ КАЈ ЛИДЕРИТЕ ВО КРИСТАЛНАТА САЛА

МОГЕРИНИ ОД КОЊОПОЈ НА КОЊОПОЈ КАЈ ЛИДЕРИТЕ ВО КРИСТАЛНАТА САЛА

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини денес се сретна со лидерите на партиите кои имаат пратеници во Со ...
ИВАНОВ ВТОР ПАТ ПРОБУВА ДА ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ, НЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

ИВАНОВ ВТОР ПАТ ПРОБУВА ДА ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ, НЕ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Претседателот Ѓорге Иванов втор пат во рок од 11 месеци се обидува да го спаси неговиот сопартиец, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, овојпат одби ...
ЗАЕВ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ДРЖАВЕН УДАР И ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ

ЗАЕВ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ДРЖАВЕН УДАР И ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ

Претседателот на СДСМ Зоран Заев го повика Ѓорѓе Иванов да ја почитува мнозинската волја на граѓаните што е преточена во 67 мандати и да ја повлече од ...
ИВАНОВ НЕ ГО ДАВА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И НА СДСМ

ИВАНОВ НЕ ГО ДАВА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ И НА СДСМ

Претседателот Ѓорге Иванов одби да му го даде мандатот на Зоран Заев, иако лидерот на СДСМ има собрано доволно потписи за да го добие мандатот. Иванов ...
1 2 3 22 10 / 212 POSTS
meta charset="utf-8"
;