Таг: СЈО

1 2 3 72 10 / 712 НАПИСИ
СУДСКИОТ СОВЕТ ОДЗЕДЕ ИМУНИТЕТ НА СУДИИ

СУДСКИОТ СОВЕТ ОДЗЕДЕ ИМУНИТЕТ НА СУДИИ

Судскиот совет на денешната седница донесе одлука за одземање на имунитет на судии, беше соопштено попладнево на Судскиот портал. Неофицијално, станув ...
ПРИВЕДЕН ОСОМНИЧЕН ЗА ПУШТАЊЕ ПРИВАТНИ РАЗГОВОРИ НА ЈУТЈУБ

ПРИВЕДЕН ОСОМНИЧЕН ЗА ПУШТАЊЕ ПРИВАТНИ РАЗГОВОРИ НА ЈУТЈУБ

Вечерва во полициска станица е задржано лицето Љ.П. по барање на Специјално јавно обвинителство, потврди МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК. Од МВР велат дека се ...
ТАЛЕСКИ ИМАЛ ПРОДУКЦИЈА ЗА ФИЛМ ДОДЕКА ЗАГОВАРАЛ ОД БИТОЛА ДА НАПРАВИ ФИЛМСКИ ГРАД

ТАЛЕСКИ ИМАЛ ПРОДУКЦИЈА ЗА ФИЛМ ДОДЕКА ЗАГОВАРАЛ ОД БИТОЛА ДА НАПРАВИ ФИЛМСКИ ГРАД

Битолскиот градоначалник Владимир Талески имал мултимедијална продукција за производство на филмови, видеофилмови и телевизиска програма во периодот д ...
СО ФОРМИРАЊЕТО НА СЈО И ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ СТАНАА ДОКАЗЕН МАТЕРИЈАЛ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

СО ФОРМИРАЊЕТО НА СЈО И ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ СТАНАА ДОКАЗЕН МАТЕРИЈАЛ, ПРЕСУДИ АПЕЛАЦИОНИОТ СУД

Апелациониот суд реши дека прислушуваните разговори се дел од доказниот материјал, бидејќи со формирањето на Специјалното јавно обвинителство аудио за ...
СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА НЕ Е ПОПРАВЕНА И ЦЕЛА ГОДИНА ПО ПОПЛАВАТА ШТО ОДНЕСЕ 22 ЖИВОТИ

Поправките на оштетената скопска обиколница дочекаа годишнина од поплавата во која лани на 6 август загинаа 22 лица, од кои дел токму на оваа сообраќа ...
СЕМАКЕДОНСКАТА СРЕДБА ВО ТРНОВО СТАНА МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ СО БРОЕЊЕ ПРЕДАВНИЦИ

СЕМАКЕДОНСКАТА СРЕДБА ВО ТРНОВО СТАНА МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ СО БРОЕЊЕ ПРЕДАВНИЦИ

На  митинг на ВМРО-ДПМНЕ и нивните приврзаници наликуваше денешната Семакедонската средба која по 46. пат традиционално се одржа во подпелистерското с ...
БОРИСОВ КАЈ ГРУЕВСКИ ДОЈДЕ СО „ОНА НА М“ ОД 600.000 ЕВРА

БОРИСОВ КАЈ ГРУЕВСКИ ДОЈДЕ СО „ОНА НА М“ ОД 600.000 ЕВРА

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, кој изминативе два дена беше во официјална посета на Македонија и со премиерот Зоран Заев го потпишаа историскиот до ...
ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА ДИК ОБВИНЕТИ ОД СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЌЕ ОСТАНАТ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА ДИК ОБВИНЕТИ ОД СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЌЕ ОСТАНАТ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Сашо Срцев од ВМРО-ДПМНЕ и Бедредин Ибраими од ДПА, обвинети од Специјалното јавно обвинителство во големиот случај „Титаник“ за изборни нерегуларност ...
ДОКАЗИ НА СЈО ПРИФАТЕНИ ВО ИСТРАГАТА, СУДОТ СЕГА ГИ ОДБИВА

ДОКАЗИ НА СЈО ПРИФАТЕНИ ВО ИСТРАГАТА, СУДОТ СЕГА ГИ ОДБИВА

Разговорите од хард дискот кој што СДСМ му го предаде на Специјалното јавно обвинителство, во делот за предметот „Триста“, за злоупотреби при набавкит ...
МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

МВР ГИ ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦИТЕ ЗА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ

Профилите на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се во бегство од 26 јули, се објавени на веб сајтот на Министерството за внатрешни рабо ...
1 2 3 72 10 / 712 НАПИСИ