Таг: совет

1 2 10 / 20 НАПИСИ
КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

„Бит Фест“ се организира со пари од граѓаните, а Општината со години во тајност ја држи сумата која ја троши за настаните на битолското културно лето. ...
ВАЛАНДОВO НА 20 АВГУСТ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА КАЗАНДОЛ И РУДНИЦИ, РЕШИ СОВЕТОТ

ВАЛАНДОВO НА 20 АВГУСТ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА КАЗАНДОЛ И РУДНИЦИ, РЕШИ СОВЕТОТ

Откако градоначалникот на Валандово Николче Чурлиновски не даде зелено светло на одлуката за распишување рефендум, мнозинството советници од Валандово ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НЕМА ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ КАЗАНДОЛ ВО ВАЛАНДОВО

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НЕМА ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ПРОТИВ КАЗАНДОЛ ВО ВАЛАНДОВО

Претседателката на Советот на Валандово Јасмина Сечкова се изјасни дека нема намера да свика вонредна седница, на која ќе се расправа за распишување р ...
БОГДАНЦИ НА 11 ЈУНИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА СТОПИРАЊЕ НА РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

БОГДАНЦИ НА 11 ЈУНИ НА РЕФЕРЕНДУМ ЗА СТОПИРАЊЕ НА РУДНИКОТ КАЗАНДОЛ

По примерот на Гевгелија и жителите на Богданци преку референдум ќе се изјаснуваат дали во нивната општина би требало да се отвараат рудници. Тие осве ...
ГЕВГЕЛИЈА НЕ СМЕЕ ДА ДАВА ДОЗВОЛА ЗА РУДНИЦИ ВО ОПШТИНАТА, ИСХОДОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ Е ОБВРСКА ЗА ВЛАСТА

ГЕВГЕЛИЈА НЕ СМЕЕ ДА ДАВА ДОЗВОЛА ЗА РУДНИЦИ ВО ОПШТИНАТА, ИСХОДОТ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ Е ОБВРСКА ЗА ВЛАСТА

Со резултатите од вчерашниот референдум, локалните власти во Гевгелија се задолжуваат во никој случај да не дозволат експлоатација и отварање на рудни ...
КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

КОНЕСКИ НЕНАДЕЈНО ГО СТАВИ НА ГЛАСАЊЕ ПЛАНОТ СО КОЈ ЌЕ СЕ СЕЧАТ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА И ЌЕ СЕ ГРАДАТ ВИСОКОКАТНИЦИ ВО АЕРОДРОМ

Советот на Општина Аеродром попладнево ненадејно расправа за донесувањето на спорниот Детален урбанистички план за градска четврт И 10 (ДУП И 10) со к ...
ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА, ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР НА БАРАЊЕ НА СОВЕТНИК ОД СДСМ

ШИПОВИЌ ЈА ПОВЛЕЧЕ ОСТАВКАТА, ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ ВО ЦЕНТАР НА БАРАЊЕ НА СОВЕТНИК ОД СДСМ

Мирослав Шиповиќ ја повлече оставката од функцијата претседавач на Советот на Општина Центар што ја поднесе вчера. Тој останува на функцијат ...
КАВАДАРЕЧКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ЌЕ ОДАТ СО НЕЗАВИСНА ЛИСТА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

КАВАДАРЕЧКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ЌЕ ОДАТ СО НЕЗАВИСНА ЛИСТА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

За прв пат од постоењето на Здружението на пензионерите од Кавадарци во самостојна Македонија, на претстојните локални избори ќе кандидираат сопствена ...
ДИК ОДЛУЧУВА ДАЛИ ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОТВАРАЊЕ РУДНИЦИ НА КОЖУФ

ДИК ОДЛУЧУВА ДАЛИ ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ ИМА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОТВАРАЊЕ РУДНИЦИ НА КОЖУФ

Државната изборна комисија (ДИК) неделава треба да одлучи дали има услови за одржување референдум во Гевгелија, на кој жителите од оваа Општина треба ...
ДА НЕ СЕ ИЗДАВА ДОЗВОЛА ЗА КАМЕНОЛОМОТ, ИЗГЛАСАА ЗАЕДНО СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ВО СОВЕТОТ НА БИТОЛА

ДА НЕ СЕ ИЗДАВА ДОЗВОЛА ЗА КАМЕНОЛОМОТ, ИЗГЛАСАА ЗАЕДНО СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ВО СОВЕТОТ НА БИТОЛА

Да не се издава „Б“ интегрирана дозвола за каменоломот за ископ на гранит, кој веќе извесен период работи во месноста Билбил Камен на 800 метри одделе ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ