Тагови Постови тагирани со "твитер"

таг: твитер

ПОРАСНАА АКЦИИТЕ НА КОМПАНИЈАТА ШТО ГИ ИСФРЛИ ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ОТКАКО ТРАМП ЈА НАПАДНА НА ТВИТЕР

Акциите на „Нордстром“, еден од најголемите синџири стоковни куќи во САД, пораснаа, само неколку часа откако американскиот претседател Доналд Трамп ја критикуваше компанијата на Твитер за повлекувањето на модната линија на неговата ќерка Иванка. „Мојата ќерка Иванка беше третирана толку нефер од ‘Нордстром’. Таа е добра личност - секогаш ме поттикнува да ја направам вистинската работа! Ужасно!“, објави вчера Трамп...

ДОНАЛД ТРАМП ПОФАЛИ ПОГРЕШНА ИВАНКА НА ТВИТЕР

Британка од Брајтон на Твитер беше помешана со Иванка Трамп од самиот новоизбран претседател на САД Доналд Трамп. Иванка Мајич, дигитален консултант, вели дека заедно со нејзиниот сопруг биле разбудени од телефонските јавувања на медиумите. Тие ѝ рекле дека е спомната во твит наменет за 20 милиони следбеници на Доналд Трамп. Тој ја споменал ќерка си во пофалба од друг...

ДАЛИ ЖИВЕЕМЕ ВО НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА, ПРАША ТРАМП ПО НАВОДИТЕ ДЕКА РУСИТЕ ИМААТ НЕГОВИ СЕКС СНИМКИ

Доналд Трамп реагираше бесно на извештаите во медиумите за потенцијални компромитирачки информации што наводно ги има собрано Русија за него цитирајќи го демантот од Кремљ. Новоизбраниот американски претседател на Твитер ги нападна „расипаните противници“ за кои вели дека сакаат да му ја поткопаат победата на изборите, ја обвини разузнавачката заедница дека намерно пушта во оптек информации за него и...

ХУМАНИТАРНИОТ КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

Десет твитерџии и твитерџики се разголеа за Твитер календарот за 2017 година, кој вечерва беше промовиран во фоајето на кино „Фросина“. Ова е четврто издание на календарот, а втора година по ред го прави фоторепортерот Ѕвонко Плавевски, овојпат со помош на Димитар Петровски-Дими. Средствата собрани од продажба на календарот, како и досега, ќе одат во хуманитарни цели. Промоцијата на календарот...

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен дел од бизнисот. Иако компанијата инсистира дека се што е досега создадено на апликацијата е безбедно засега, Твитер наскоро ќе почне со процесот на затворање и ќе престане да ја поддржува апликација. „Ќе можете да пристапите и...

ТВИТЕР, РЕДИТ, САУНДКЛАУД И ДРУГИ САЈТОВИ ОНЕСПОСОБЕНИ ОД МАСИВЕН САЈБЕР НАПАД

Твитер, Редит, Спотифај и Саундлауд се дел од сајтовите погодени од масивниот сајбер напад денеска и нивните корисници се соочуваат со проблеми. Хакерскиот напад ги погоди и „Њујорк Тајмс“, „Ер-Би-Ен-Би“, „Бостон Глоуб“, а проблеми пријавија и Нетфликс и Пејпал. Сајтовите беа паднати или имаа потешкотии по големиот т.н. ДДОС напад на серверите на „Дин“, компанија која се грижи интернет...