Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 2 3 41 10 / 406 НАПИСИ
НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НА ВЛАДАТА И ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ ИМ ПОКАЖАВ КАДЕ ИМ Е МЕСТОТО ВО ОДНОС НА СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 ...
ПО МЕСЕЦ ДЕНА БЛОКАДА НА ВМРО-ДПМНЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

ПО МЕСЕЦ ДЕНА БЛОКАДА НА ВМРО-ДПМНЕ, ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

По месец дена меѓусебни реплики и контрареплики на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за Договорот со Бугарија, пожарите, задолжувањата, именувањата и разрешув ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ СМЕНИ ОТИ ТАКА БИЛО ПОРАНО, ОЦЕНИ АНТИКОРУПЦИСКА ЧИЈ ПРЕТСЕДАТЕЛ Е ДОНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ СМЕНИ ОТИ ТАКА БИЛО ПОРАНО, ОЦЕНИ АНТИКОРУПЦИСКА ЧИЈ ПРЕТСЕДАТЕЛ Е ДОНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

Антикорупциската комисија вчера попладне испратила допис до претседателот на Собранието Талат Џафери и до групата пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои бараа да ...
КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

КОЛКУ ЧИНИ „БИТ ФЕСТ“ Е СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА, ЗНАЕ САМО ТАЛЕСКИ

„Бит Фест“ се организира со пари од граѓаните, а Општината со години во тајност ја држи сумата која ја троши за настаните на битолското културно лето. ...
НАДВОР ОД УМОТ Е ДА СЕ МЕНУВА ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ

НАДВОР ОД УМОТ Е ДА СЕ МЕНУВА ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ ИЛИЈА ДИМОВСКИ

На денешното 11. продолжение на собраниската седница за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димов ...
ПО ЕДЕН ДЕН ОДМОР, ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

ПО ЕДЕН ДЕН ОДМОР, ПРОДОЛЖУВА СЕДНИЦАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЗВРЛЕВСКИ

Маратонската седница за разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски продолжува денеска во 12 часот. Во саботата, на деветтото продолжение од ра ...
ПО АПЕЛИТЕ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ОДМОРАТ МАЛКУ, НА ЏАФЕРИ МУ ИЗЛЕЗЕ ОБВРСКА И СЕДНИЦАТА ЗА ЗВРЛЕВСКИ ЈА ПРЕЗАКАЖА ЗА УТРЕ

ПО АПЕЛИТЕ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ДА ОДМОРАТ МАЛКУ, НА ЏАФЕРИ МУ ИЗЛЕЗЕ ОБВРСКА И СЕДНИЦАТА ЗА ЗВРЛЕВСКИ ЈА ПРЕЗАКАЖА ЗА УТРЕ

Седницата за разрешувањето на државниот обвинител Марко Зврлевски, на собранискиот календар место денес, се најде утре, откако претседателот на Собран ...
ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

ГЛУПАВО ОДЕЊЕ

1 Добро бе, и тој Зврлевски. Што човек ќе беше? Срам малку да имаше? Малку непријатно да му станеше. Со што ли го држат, што ли му знаат, што имаат за ...
ПОРАДИ ВМРОВСКАТА БЛОКАДА НА СОБРАНИЕТО ЗВРЛЕВСКИ УШТЕ КОНТРОЛИРА СТОТИНА ПРИПАДНИЦИ НА МВР НА КЛУЧНИ МЕСТА

ПОРАДИ ВМРОВСКАТА БЛОКАДА НА СОБРАНИЕТО ЗВРЛЕВСКИ УШТЕ КОНТРОЛИРА СТОТИНА ПРИПАДНИЦИ НА МВР НА КЛУЧНИ МЕСТА

Поради блокадата од страна на ВМРО-ДПМНЕ на собранската седница за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски, тој сѐ уште контролира 100-тина ...
ВМРОВЕЦОТ ДЕН ДОНЧЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ДИРЕКТОР НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

ВМРОВЕЦОТ ДЕН ДОНЧЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ДИРЕКТОР НА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Ден Дончев е именуван за нов директор на Фондот за здравствено осигурување на место на разрешениот директор Сашо Стефаноски, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК о ...
1 2 3 41 10 / 406 НАПИСИ