ПОЧНУВА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА МОБИНГ ПРОТИВ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ 1 ПАНЧЕВСКИ

Во Основниот суд Скопје 2 денеска почнува судскиот процес против експретседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Него го тужи поранешниот раководител на...

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судскиот процес против лидерот на СДСМ и на опозицијата Зоран Заев. На минатото рочиште Заев...

ЈАС ВЕ САКАМ, НОВИНАРИТЕ ЛАЖАТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ЦИА

На својот прв работен ден, претседателот Доналд Трамп вчера ги прекори медиумите за следењето на неговата инаугурација, а при посетата на седиштето на ЦИА...

ПОЛОВИНА МИЛИОН ДЕМОНСТРАНТИ НА ЖЕНСКИОТ МАРШ ПРОТИВ ТРАМП ВО ВАШИНГТОН

Стотици илјади демонстранти денеска ги наполнија улиците во Вашингтсон, создавајќи море од розови шапки и транспаренти за Женскиот марш против новиот американски претседател Доналд...

gmihajlovski300x300

Сакам да кажам

КЛАСИФИЦИРАНИ СУДИИ

Не нè спасуваат тие нас од политичка криза. Се спасуваат себеси и нашите пари што ги украдоа, оти не сакаат да одат во затвор
1 Македонија е веројатно единствена држава каде што гонењето на криминалот е пострашно од самиот криминал. Македонија е држава каде што е загрозена националната...