Категорија: Makедонија

1 2 3 375 10 / 3741 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ, ТМРО И ЛЕВИЦА ПОДНЕСОА 27 ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ, ТМРО И ЛЕВИЦА ПОДНЕСОА 27 ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

До Управниот суд се поднесени 27 тужби против решенијата на Државната изборна комисија за приговорите за првиот круг од локалните избори, соопшти утри ...
АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

АКО НЕМАЛЕ ДОМАШНА ЛОГИСТИКА, ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ НЕМАЛО ДА ИЗБЕГААТ, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека домашната логистика била клучна за заминувањето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски надвор ...
ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет ме ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

СУДЕЊЕТО НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ ЗА ЛАЖНИТЕ ПАСОШИ ОДЛОЖЕНО ОТИ НЕМАЛО ПРЕВЕДУВАЧ ВО СОЛУНСКИОТ СУД

На Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска требаше да им се суди за фалсификуваните бугарски пасоши, но рочиште не се одржало, бидејќи во Кривичниот ...
ОТФРЛЕНИ ИНИЦИЈАТИВИТЕ НА ЈАНЕВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЧЕТИРИ СУДИИ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

ОТФРЛЕНИ ИНИЦИЈАТИВИТЕ НА ЈАНЕВА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ЧЕТИРИ СУДИИ ОД КРИВИЧНИОТ СУД

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од четирите барања за разрешување на судијки од Основниот суд Скопје 1 за опструирање на случаите на СЈО, ...
ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 43 ПРИГОВОРИ ЗА ПРВИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 43 ПРИГОВОРИ ЗА ПРВИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Сите 43 приговори поднесени за гласањето во првиот круг од локалните избори се одбиени од Државната изборна комисија на маратонската седница, која што ...
ТРОЈЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ПО МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО ГРАДСКИ АВТОБУС ВО СКОПЈЕ

ТРОЈЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ПО МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО ГРАДСКИ АВТОБУС ВО СКОПЈЕ

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ РЕКЛЕ ДЕКА СЕ ПЛАШАТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска пред грчкиот јавен обвинител изјавиле дека не сакаат да бидат екстрадирани во Македонија, бидејќи се плашеле ...
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои вчера беа уапсени при пасошка контрола на Солунскиот аеродром, во текот на денот ќе бидат изведени пред обвинит ...
ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

ДВЕ ЛИЦА ТРЕБАЛО ДА ГИ ПРЕЧЕКААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ВО БУДИМПЕШТА, МВР ГО ЗНАЕ ИДЕНТИТЕТОТ

Одделот за потраги во МВР за ексдиректорот на Петтата управа Горан Грујевски и за Никола Бошкоски од УБК кои беа уапсени вчера во Солун пред лет за Бу ...
1 2 3 375 10 / 3741 НАПИСИ