Категорија: Спортски приказни

1 2 3 23 10 / 228 НАПИСИ
ТРАМП ПОВИКА НА БОЈКОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО НФЛ ОТИ ИГРАЧИТЕ КЛЕКНУВААТ НА ХИМНАТА

ТРАМП ПОВИКА НА БОЈКОТ НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО НФЛ ОТИ ИГРАЧИТЕ КЛЕКНУВААТ НА ХИМНАТА

Доналд Трамп ги повика навивачите да престанат да присуствуваат на натпреварите во американски фудбал „сѐ додека играчите не покажат почит за нашите з ...
ПРИЛЕПЧАНИ ГИ СМЕНИЛЕ ОЗНАКИТЕ ЗА ДА ГИ ЗБУНАТ МАРАТОНЦИТЕ НА ТРКАТА „КРАЛИ МАРКО“

ПРИЛЕПЧАНИ ГИ СМЕНИЛЕ ОЗНАКИТЕ ЗА ДА ГИ ЗБУНАТ МАРАТОНЦИТЕ НА ТРКАТА „КРАЛИ МАРКО“

На „Крали Марко ултратреил“ (КМУТ), најголемата трка на планинарски ултрамаратон во Македонија што се трча на патеки од 16, 31, 65 и 110 км, и се одви ...
ТИ СИ УЛИЧАР, МУ ОДГОВОРИ ЛЕБРОН НА ТРАМП ЗА ТВИТОТ ЗА КАРИ

ТИ СИ УЛИЧАР, МУ ОДГОВОРИ ЛЕБРОН НА ТРАМП ЗА ТВИТОТ ЗА КАРИ

Кошаркарската ѕвезда Леброн Џејс кажа дека одењето во Белата куќа било голема чест сѐ додека не се појавил Доналд Трамп и го нарече американскиот прет ...
БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

БАРСЕЛОНА Е ЗА НЕЗАВИСНА КАТАЛОНИЈА, НО САКА ДА ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ВО ШПАНСКАТА ЛИГА

Фудбалскиот клуб Барселона беше сѐ само не неутрален набљудувач по прашањето на независноста на Каталонија во изминатите години. Клубот јасно се став ...
ФЕЈСБУК И АМАЗОН ГИ САКААТ ТВ-ПРАВАТА ЗА АНГЛИСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА

ФЕЈСБУК И АМАЗОН ГИ САКААТ ТВ-ПРАВАТА ЗА АНГЛИСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА

Натпреварите од англиската Премиерлига во иднина би можеле да се пренесуваат на Фејсбук, кој, заедно со Амазон, планира да влезе во трката за купување ...
ФРАНЦИЈА НЕМА ДА ОДИ НА ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО

ФРАНЦИЈА НЕМА ДА ОДИ НА ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО

Франција е подготвена да не учествува на Зимските олимписки игри во 2018 година, што ќе се одржат во јужнокорејскиот град Пјеонгчанг, доколку продолжи ...
СПОРТИНГ ГО ОТКУПИ СТЕФАН РИСТОВСКИ ОД РИЕКА ЗА 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

СПОРТИНГ ГО ОТКУПИ СТЕФАН РИСТОВСКИ ОД РИЕКА ЗА 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Само месец и пол откако го доведе на заем, Спортинг Лисабон целосно го откупи договорот на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски од Риека. Ка ...
УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

УЕФА ПОБАРА ПОМОШ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА НЕНОРМАЛНО СКАПИТЕ ТРАНСФЕРИ

Лудите трансфери што го обележаа европскиот фудбал ова лето станаа тема и на Конгресот на УЕФА, што се одржа во Нион, Швајцарија. Откако германската ...
РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

РИО ФЕРДИНАНД ПОЧНУВА БОКСЕРСКА КАРИЕРА

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, ќе се испроба како професионален боксер, две години откако се повлече од фудбалските терени. ...
ВО ТЕНИСОТ ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ТУРНИР БЕЗ ЛИНИСКИ СУДИИ

ВО ТЕНИСОТ ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ТУРНИР БЕЗ ЛИНИСКИ СУДИИ

Во тенисот се подготвува револуционерна промена, па во Милано за првпат ќе биде тестиран турнир без линиски судии. Станува збор за турнирот на кој шт ...
1 2 3 23 10 / 228 НАПИСИ