Категорија: Спортски приказни

1 2 3 27 10 / 263 НАПИСИ
ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

Фудбалерите на Вардар беа прегазени од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад со 0:6 во третото коло на Лига Европа, со што поставија нов личен негативен р ...
ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

ИГРАЊЕТО НА ШИПКА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА СПОРТ

Играњето на шипка и официјално беше признато како спорт и следната цел е да биде вклучено во програмата на Олимписки игри. Најголеми заслуги за ова и ...
МВР ИСПИТУВА ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА МЕСТЕЊЕ

МВР ИСПИТУВА ЖЕНСКИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ПОРАДИ СОМНЕЖ ЗА МЕСТЕЊЕ

Натпреварот од Првата женска фудбалска лига помеѓу Борец од Велес и Атлетико од Битола е под истрага, потврдија и Фудбалската федерација на Македонија ...
МАКЕДОНЦИ И БУГАРИ СО ТРКА ЈА ЗАПОЗНАА БЕЛАСИЦА

МАКЕДОНЦИ И БУГАРИ СО ТРКА ЈА ЗАПОЗНАА БЕЛАСИЦА

Околу 150 Македонци и Бугари пешачеа и трчаа по Беласица за да ги запознаат убавините на оваа планина при што ги искачуваа врвовите Сечена Скала на ма ...
ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

ШАРАПОВА ОСВОИ ТИТУЛА ПО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ, ПРВА ПО ДОПИНГ-СКАНДАЛОТ

Марија Шарапова ја освои првата ВТА-титула откако се врати на терените по допинг-скандалот, триумфирајќи на турнирот во кинескиот град Тијанџин. Во ф ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ ХЕРТА КЛЕКНАА НА ТЕРЕНОТ ЗА ИНАЕТ НА ТРАМП

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ ХЕРТА КЛЕКНАА НА ТЕРЕНОТ ЗА ИНАЕТ НА ТРАМП

Фудбалерите и официјалните лица на германскиот прволигаш Херта клекнаа на теренот пред почетокот на средбата со Шалке на Олимпискиот стадион во Берлин ...
АДРИЈАНО ЈА ПОБЕДИ ДЕПРЕСИЈАТА И МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ

АДРИЈАНО ЈА ПОБЕДИ ДЕПРЕСИЈАТА И МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ

Поранешната ѕвезда на Бразил и на милански Интер, Адријано, објави дека му се враќа на фудбалот на 35-годишна возраст. Своевремено најавуван како нас ...
ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

Фудбалската федерација на САД соопшти дека нема основа да се жали, откако нејзината репрезентација не се квалификуваше на Светското првенство 2018 во ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

Серена Вилијамс планира да се врати на тениските терени во јануари, само четири месеци откако роди ќерка. Таа сака да ја брани титулата на Отвореното ...
ИСЛАНД Е НАЈМАЛАТА НАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ИСЛАНД Е НАЈМАЛАТА НАЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Исланд го слави првиот пласман на своите фудбалери на светските првенства, само две години по дебито на европските првенства, кога во Франција беа и е ...
1 2 3 27 10 / 263 НАПИСИ