a:3:{s:6:"locale";s:5:"mk_MK";s:3:"rtl";i:0;s:9:"flag_code";s:2:"mk";}

1 2 3 3.508 10 / 35071 НАПИСИ
СЕДУМ ПАРТИИ ВЛЕГОА ВО НОВОТО БУГАРСКО СОБРАНИЕ, ГЕРБ ВОДИ НО БЕЗ ИЗГЛЕДИ ЗА МНОЗИНСТВО

СЕДУМ ПАРТИИ ВЛЕГОА ВО НОВОТО БУГАРСКО СОБРАНИЕ, ГЕРБ ВОДИ НО БЕЗ ИЗГЛЕДИ ЗА МНОЗИНСТВО

Седум партии влегоа во новиот парламентарен состав на Бугарија, но нема јасно мнозинство за нова влада. Првото место е на ГЕРБ, а потоа следат Продолж ...
ТРИ НАГРАДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ МЕДАРИ НА САЕМОТ ВО ТЕТОВО, КИЛО МЕД ОД 700 ДО 1.200 ДЕНАРИ

ТРИ НАГРАДИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ МЕДАРИ НА САЕМОТ ВО ТЕТОВО, КИЛО МЕД ОД 700 ДО 1.200 ДЕНАРИ

Трета година по ред во Тетово се одржува Саемот на мед, манифестација на која освен што се презентира македонскиот мед се прогласуваат и победниците о ...
ОГНОМЕТИТЕ ВО ВЕЛЕС СЕ ГЛАВНО НЕЛЕГАЛНИ И НЕПРИЈАВЕНИ

ОГНОМЕТИТЕ ВО ВЕЛЕС СЕ ГЛАВНО НЕЛЕГАЛНИ И НЕПРИЈАВЕНИ

Повеќето од огнометите кои често ги има во Велес се непријавени. Ова го кажа командирот на Полициската станица Велес Александар Костов, одговарајќи на ...
ФИЛ КОЛИНС И „ЏЕНЕЗИС“ ГИ ПРОДАДОА ПРАВАТА ЗА НИВНАТА МУЗИКА ЗА 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ФИЛ КОЛИНС И „ЏЕНЕЗИС“ ГИ ПРОДАДОА ПРАВАТА ЗА НИВНАТА МУЗИКА ЗА 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Фил Колинс и неговите колеги од бендот „Џенезис“ ги продадоа правата за нивната музика со договор вреден 300 милиони долари. „Конкорд мјузик“, која ги ...
ПО ПЕТ ДЕНА ПРЕТРАГА ПРОНАЈДЕНО Е БЕЗЖИВОТНОТО ТЕЛОТО НА КУМАНОВЕЦОТ КОЈ СО АВТОМОБИЛОТ ИЗЛЕТА ВО ВАРДАР

ПО ПЕТ ДЕНА ПРЕТРАГА ПРОНАЈДЕНО Е БЕЗЖИВОТНОТО ТЕЛОТО НА КУМАНОВЕЦОТ КОЈ СО АВТОМОБИЛОТ ИЗЛЕТА ВО ВАРДАР

Градоначалникот на Општина Желино Блерим Сејдиу објави преку социјалните мрежи дека утринава во реката Вардар е најдено телото на 22-годишниот Ердон Р ...
КЕНИЈЦИТЕ ОНЕЗМУС И ЧЕРОТИЧ ПОБЕДИЈА НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

КЕНИЈЦИТЕ ОНЕЗМУС И ЧЕРОТИЧ ПОБЕДИЈА НА СКОПСКИОТ МАРАТОН

Кениецот Онезмус Киплагат победи на денешниот Скопски маратон со време од 2:18:19 часа, пред Македонецот Дарио Ивановски. Трет беше уште еден Македоне ...
ПЕНДАРОВСКИ И ДРУГИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ ОД ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО ВЕЛАТ ДЕКА НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ ПРИЗНААТ РУСКИТЕ ОБИДИ ЗА АНЕКСИЈА НА УКРАИНСКА ТЕРИТОРИЈА

ПЕНДАРОВСКИ И ДРУГИТЕ ПРЕТСЕДАТЕЛИ ОД ИСТОЧНОТО КРИЛО НА НАТО ВЕЛАТ ДЕКА НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ ПРИЗНААТ РУСКИТЕ ОБИДИ ЗА АНЕКСИЈА НА УКРАИНСКА ТЕРИТОРИЈА

Претседателите на земјите членки на НАТО од централна и источна Европа, меѓу нив и Стево Пендаровски, во заедничка изјава кажаа дека не ги признаваат ...
ГРАН ПРИ НА ФЕСТИВАЛОТ НА АНТИЧКА ДРАМА „СТОБИ“ ЗА ПРЕТСТАВАТА „ОДИСЕЈ“ НА ТЕАТАРОТ ОД ПЛОВДИВ

ГРАН ПРИ НА ФЕСТИВАЛОТ НА АНТИЧКА ДРАМА „СТОБИ“ ЗА ПРЕТСТАВАТА „ОДИСЕЈ“ НА ТЕАТАРОТ ОД ПЛОВДИВ

Претставата „Одисеј“ според Хомер, на Драмскиот театар од Пловдив, Бугарија, го освои Гран прито на Фестивалот на античка драма „Стоби“ во Велес, како ...
НАЈМАЛКУ 174 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ВО ИНДОНЕЗИЈА

НАЈМАЛКУ 174 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Најмалку 174 луѓе починаа во стампедо на фудбалски натпревар во Индонезија во една од најголемите катастрофи на стадион. Повредени се уште барем 180 л ...
ДЕПОНИЈА Е СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ КАЈ „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ КАДЕ ИМА КУП ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ЈА ОПОМЕНАЛЕ ФИРМАТА „БУШИ“ ДА ИСЧИСТИ

ДЕПОНИЈА Е СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ КАЈ „ТЕХНОМЕТАЛ-ВАРДАР“ КАДЕ ИМА КУП ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ЈА ОПОМЕНАЛЕ ФИРМАТА „БУШИ“ ДА ИСЧИСТИ

Купишта ѓубре, искршени стакла и прозорци, расфрлани даски и друг градежен матријал е сликата во строгиот центар на Скопје, кај зградата на поранешна ...
1 2 3 3.508 10 / 35071 НАПИСИ