Таг: Христијан Мицкоски

1 2 3 45 10 / 443 НАПИСИ
АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА НА ЧИЈА СМЕТКА ПАТУВАЛ СИНОТ НА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА НА ЧИЈА СМЕТКА ПАТУВАЛ СИНОТ НА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Државната комисија за спречување корупција утринава отворила предмет по допрен глас за да испита на чија сметка патувал синот на премиерот Христијан М ...
СИНОТ ГО ПРИДРУЖУВАШЕ ПРЕМИЕРОТ МИЦКОСКИ НА ОФИЦИЈАЛНОТО ПАТУВАЊЕ ВО ВАШИНГТОН, ВМРО-ДПМНЕ ВЕЛИ НЕ БИЛ НА ДРЖАВНА СМЕТКА

СИНОТ ГО ПРИДРУЖУВАШЕ ПРЕМИЕРОТ МИЦКОСКИ НА ОФИЦИЈАЛНОТО ПАТУВАЊЕ ВО ВАШИНГТОН, ВМРО-ДПМНЕ ВЕЛИ НЕ БИЛ НА ДРЖАВНА СМЕТКА

Синот на премиерот Христијан Мицкоски, 18-годишниот Јован Мицкоски, го придружуваше татка си на официјалното патување во САД за Самитот на НАТО во Ваш ...
ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

Го болело стомак. Да не бевме во НАТО ќе го болеше глава и којзнае што сѐ ќе го болеше. Ако воопшто и постоеше државата. ...
САД ЌЕ РАБОТАТ СО ДВЕТЕ СТРАНИ ДА СЕ ОДРЖАТ ПРИДОБИВКИТЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

САД ЌЕ РАБОТАТ СО ДВЕТЕ СТРАНИ ДА СЕ ОДРЖАТ ПРИДОБИВКИТЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

САД ќе работат со двете страни да се одржат придобивките на Преспанскиот договор, изјавија од прес-службата на американскиот Стејт департмент по изјав ...
МИЦКОСКИ ГО КОРИСТЕШЕ ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ПА ЗАСЕГА НЕ ОТКРИВАМЕ КАКО ЌЕ РЕАГИРАМЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ПРЕД ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

МИЦКОСКИ ГО КОРИСТЕШЕ ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ПА ЗАСЕГА НЕ ОТКРИВАМЕ КАКО ЌЕ РЕАГИРАМЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ПРЕД ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Македонскиот премиер Христијан Мицкоски за време на Самитот на НАТО во Вашингтон на официјалнит ...
ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

ВЛАДАТА НА МИЦКОСКИ ЌЕ ПОЗАЈМИ 500 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВЛАДАТА НА ОРБАН, УНГАРИЈА СТАНУВА СПЕЦИЈАЛЕН ЕКОНОМСКИ ПАРТНЕР

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Унгарската Влада ќе ѝ позајми на македонската Влада 500 милиони евра, соопшти премиерот Христиј ...
НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

НИЕ СМЕ ПОВЕЌЕ ОД СОСЕДИ СО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, АМА СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ ТРЕБА ДА СИ ГИ ЗАПАЗАТ УСЛОВИТЕ, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ГЛАВЧЕВ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Бугарскиот премиер Димитар Главчев кажа дека пред состанокот на Северноатлантскиот совет на сами ...
МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

МАКЕДОНИЈА КАКО ДРЖАВА ЌЕ ПРОМОВИРА МИР, СТАБИЛНОСТ И ВЛАДЕЕЊЕ НА МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО, КАЖА МИЦКОСКИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Тука сме заедно со нашите сојузници да ја потврдиме нашата посветеност, како и досега така и во ...
НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

НИЕ ГО САКАМЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ И ЗАГРИЖЕН СУМ ДЕКА НОВАТА ВЛАДА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА НЕПОТРЕБНО ГО КОМПЛИЦИРА ЕВРОПСКОТО ОБЕДИНУВАЊЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот на Грција Киријакос Мицотакис рече дека неговата Влада е доследна на политиката за про ...
СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот Христијан Мицкоски кажа дека македонската власт е спремна уште сега во парламентот да ...
1 2 3 45 10 / 443 НАПИСИ