Категорија: Инстаграм

1 2 3 40 10 / 399 НАПИСИ
ПОТПОРНИОТ ЅИД НАД ДЕТСКА КЛИНИКА ПАЃАЛ ОД 2019, ГЕРАСИМОВСКИ ТВРДИ ТОА Е ПРОБЛЕМ НА ГРАД СКОПЈЕ, А АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА Е НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО

ПОТПОРНИОТ ЅИД НАД ДЕТСКА КЛИНИКА ПАЃАЛ ОД 2019, ГЕРАСИМОВСКИ ТВРДИ ТОА Е ПРОБЛЕМ НА ГРАД СКОПЈЕ, А АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА Е НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО

Уште во мај 2019, од Детска клиника испратиле барале од Општина Центар да се санира потпорниот ѕид на улицата Белградска оти е навален, постои опаснос ...
ДАРУВАЊЕТО ОРГАНИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ НАЧИН ДА СТАНЕМЕ БЕСМРТНИ – ПОДКАСТ СО Д-Р МАЈА МОЈСОВА-МИЈОВСКА, НАЦИОНАЛНА КООРДИНАТОРКА ЗА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА

ДАРУВАЊЕТО ОРГАНИ Е ЕДИНСТВЕНИОТ НАЧИН ДА СТАНЕМЕ БЕСМРТНИ – ПОДКАСТ СО Д-Р МАЈА МОЈСОВА-МИЈОВСКА, НАЦИОНАЛНА КООРДИНАТОРКА ЗА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА

Дарувањето органи е можеби единствен начин да станеме бесмртни, оти органите на починатиот продолжуваат да живеат во телото на друг човек, вели проф. ...
ИВАН ПОПОВСКИ ГИ ОЖИВЕА СЛИКИТЕ НА СТАРИТЕ МАЈСТОРИ ВО ОПЕРАТА „ТРУБАДУР“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ИВАН ПОПОВСКИ ГИ ОЖИВЕА СЛИКИТЕ НА СТАРИТЕ МАЈСТОРИ ВО ОПЕРАТА „ТРУБАДУР“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Одлична претстава, ништо помалку не се ни очекуваше од Иван Поповски, македонскиот режисер со светска кариера, коментираше публиката во Националната о ...
КУЧЕ ПАДНАЛО ВО ШАХТА, ГИ ИЗГРИЗАЛО ОПТИЧКИТЕ КАБЛИ И БЕЗ ИНТЕРНЕТ ОСТАНАА ДЕЛ ОД КАРПОШ И ПОЛИКЛИНИКАТА „БУКУРЕШТ“

КУЧЕ ПАДНАЛО ВО ШАХТА, ГИ ИЗГРИЗАЛО ОПТИЧКИТЕ КАБЛИ И БЕЗ ИНТЕРНЕТ ОСТАНАА ДЕЛ ОД КАРПОШ И ПОЛИКЛИНИКАТА „БУКУРЕШТ“

Утрово без интернет остана дел од Општина Карпош откако куче ги изгризало оптичките кабли на „Македонски Телеком“. Како што информираат од Центарот за ...
ОПЕРАЦИИ НА РАМО ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО ЖИВО БЕА ПРЕНЕСУВАНИ НА МЕЃУНАРОДЕН СЕМИНАР КОЈ ВО СКОПЈЕ ГИ СОБРА НАЈЗВУЧНИТЕ ИМИЊА НА АРТРОСКОПСКАТА ХИРУРГИЈА ВО РЕГИОНОТ

ОПЕРАЦИИ НА РАМО ВО БОЛНИЦАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ВО ЖИВО БЕА ПРЕНЕСУВАНИ НА МЕЃУНАРОДЕН СЕМИНАР КОЈ ВО СКОПЈЕ ГИ СОБРА НАЈЗВУЧНИТЕ ИМИЊА НА АРТРОСКОПСКАТА ХИРУРГИЈА ВО РЕГИОНОТ

Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје беше домаќин на меѓународен семинар за артроскопска хирургија кој ги собра најголемите имиња од ...
МУРТИ И КУРТИ

МУРТИ И КУРТИ

Фала ти, СДСМ, што за седум години успеа да нѐ доведеш до тоа дереџе ВМРО да ни зборува за горда Македонија. ...
БИТКА ЗА РЕФУС

БИТКА ЗА РЕФУС

Рингишпилот пак доаѓа сретсело. Порано се возбудувавме, сега не го есапиме. ...
НЕ СТАНУВАЈТЕ ВЕДНАШ ПО СЛЕТУВАЊЕТО, ЌЕ СИ ЈА СКРШИТЕ ГЛАВАТА – СДК.МК ВО ТРЕНИНГ-ЦЕНТАРОТ НА „ВИЗЕР“ ВО БУДИМПЕШТА

НЕ СТАНУВАЈТЕ ВЕДНАШ ПО СЛЕТУВАЊЕТО, ЌЕ СИ ЈА СКРШИТЕ ГЛАВАТА – СДК.МК ВО ТРЕНИНГ-ЦЕНТАРОТ НА „ВИЗЕР“ ВО БУДИМПЕШТА

Само што слетав патнички авион на аеродромот во Будимпешта. Приземјувањето не беше баш удобно. Некако грубо го треснав авионот на пистата. Да бев вист ...
ОД РИТУАЛИ ДО ПОПУЛАРНА КУЛТУРА, ЈАПОНСКИТЕ КУКЛИ НИНГЈО БЕЗ ЗБОРОВИ ШИРАТ СПОКОЈ И ЉУБОВ – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ИЗЛОЖБАТА ВО АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ

ОД РИТУАЛИ ДО ПОПУЛАРНА КУЛТУРА, ЈАПОНСКИТЕ КУКЛИ НИНГЈО БЕЗ ЗБОРОВИ ШИРАТ СПОКОЈ И ЉУБОВ – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ИЗЛОЖБАТА ВО АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ

Уметноста и убавината на јапонските кукли нингјо, мајсториите, пораките и значењата кои се дел од богатата јапонска култура се распослани низ витринит ...
НИЗ ВЕТЕР

НИЗ ВЕТЕР

Само Америка има страв од корупција во Македонија. ...
1 2 3 40 10 / 399 НАПИСИ