Категорија: Дописна мрежа

1 2 3 918 10 / 9173 НАПИСИ
ПАК ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ОТКАКО ПОЧИНА  24-ГОДИШНИК, ОД ТАМУ ВЕЛАТ ДЕКА СПОРЕД ОБДУКАЦИЈАТА НЕМА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА

ПАК ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ОТКАКО ПОЧИНА  24-ГОДИШНИК, ОД ТАМУ ВЕЛАТ ДЕКА СПОРЕД ОБДУКАЦИЈАТА НЕМА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) да изврши вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница во Битола, побара министерот за здравс ...
ТРГОВЦИТЕ ВО ШТИП ТЕШКО ГИ ПРИФАЌААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА, НЕКОИ МАРКЕТИ И ДЕНЕСКА НЕ ИСТАКНАА ГАРАНТИРАНИ ЦЕНИ

ТРГОВЦИТЕ ВО ШТИП ТЕШКО ГИ ПРИФАЌААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА, НЕКОИ МАРКЕТИ И ДЕНЕСКА НЕ ИСТАКНАА ГАРАНТИРАНИ ЦЕНИ

Само дел од маркетите во Штип уште првиот ден од донесувањето на најновите мерки на Владата ги намалија цените на овојшето, зеленчукот, пијалаците и п ...
НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ УЧЕНИЦИТЕ ДА СЕ НАСПИЈАТ ПА ДА ДОЈДАТ НА НАСТАВА, КАЖА ДИРЕКТОРКАТА НА ВЕЛЕШКОТО УЧИЛИШТЕ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ ЗА ГОЛЕМИОТ БРОЈ ИЗОСТАНОЦИ

НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ УЧЕНИЦИТЕ ДА СЕ НАСПИЈАТ ПА ДА ДОЈДАТ НА НАСТАВА, КАЖА ДИРЕКТОРКАТА НА ВЕЛЕШКОТО УЧИЛИШТЕ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ ЗА ГОЛЕМИОТ БРОЈ ИЗОСТАНОЦИ

Ако сакаме да создадеме идни вредни вработени кои нема да доцнат на работа, нема да дозволиме во системот на образование да доцнат на часови, да се на ...
НАМЕСТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, БЕСПЛАТНИОТ ГРАДСКИ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ

НАМЕСТО ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, БЕСПЛАТНИОТ ГРАДСКИ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ

Советот на Општина Куманово донесе одлука субвенционирањето на јавниот превозот да трае уште еден месец, бидејќи во моментов нема пари за до крајот на ...
КАЗНА ОД 120.000 ЕВРА ЗА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОТИ ЈА ЗАГАДУВА МАРКОВА РЕКА

КАЗНА ОД 120.000 ЕВРА ЗА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОТИ ЈА ЗАГАДУВА МАРКОВА РЕКА

Депонијата „Дрисла“ во Скопје ќе биде казнета со 120.000 евра, а директорот Александар Кузинаков со 6.000 евра поради загадување на Маркова Река, сооп ...
ШТИПСКИТЕ ЛОЗАРИ ОВАА ГОДИНА БЕЗ ПРОБЛЕМ ГО ПЛАСИРААТ ГРОЗЈЕТО ДУРИ И ПО ПОВИСОКА ЦЕНА, НЕКОИ ОТКУПУВАЧИ УЧЕСТВУВААТ И ВО ОДГЛЕДУВАЊЕТО

ШТИПСКИТЕ ЛОЗАРИ ОВАА ГОДИНА БЕЗ ПРОБЛЕМ ГО ПЛАСИРААТ ГРОЗЈЕТО ДУРИ И ПО ПОВИСОКА ЦЕНА, НЕКОИ ОТКУПУВАЧИ УЧЕСТВУВААТ И ВО ОДГЛЕДУВАЊЕТО

Над 500 индивидуални лозари од вкупно 1.000 во Штипско годинава немаат ниту еден килограм род. Како што велат, не успеале да ги заштитат своите насади ...
КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

КОЧАНЧАНКА УБИЕНА СО 42 УБОДИ ОД МАЖ КОГО ВО МАЈ ГО ПРИЈАВИЛА ЗА УЦЕНА И ЗАКАНИ

Кочанската полиција утрово уапси У. Р. (59) од Кочани, кој со повеќе убоди од остар предмет ја убил Т. М. (46) од Кочани. СВР Штип соопшти дека по пре ...
ИЗВОРОТ НА КОРУПЦИЈА СЕ ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, КАЖА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА ШКОЛА ПО ПРИРОДНО ПРАВО

ИЗВОРОТ НА КОРУПЦИЈА СЕ ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, КАЖА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА ШКОЛА ПО ПРИРОДНО ПРАВО

Академик Владо Камбовски, на Летната школа по природно право која почна во Охрид и ќе трае цела недела, кажа дека корупцијата кај нас тргнува од полит ...
ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВЕЛЕС-БИТОЛА ВО ПРЕКИН ОТКАКО ВО ПОЖАР ИЗГОРЕА ИЛЈАДА ПРАГОВИ НА ПРУГАТА ВО ПРИЛЕПСКО

ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВЕЛЕС-БИТОЛА ВО ПРЕКИН ОТКАКО ВО ПОЖАР ИЗГОРЕА ИЛЈАДА ПРАГОВИ НА ПРУГАТА ВО ПРИЛЕПСКО

Пожарот кој во саботата зафати површини во Прилепско предизвика застој на железничкиот сообраќај на релацијата Велес-Битола и обратно. Пожарот во окол ...
ГЕВГЕЛИЧАНЕЦ ГИ УБИ БРАТ МУ И СНАА МУ ПОРАДИ КАВГА ЗА ЗАЕДНИЧКАТА КУЌА

ГЕВГЕЛИЧАНЕЦ ГИ УБИ БРАТ МУ И СНАА МУ ПОРАДИ КАВГА ЗА ЗАЕДНИЧКАТА КУЌА

Гевгеличанец ги уби братот и снаата откако се скарале околу заедничката куќа.  Приведен е и против него ќе биде поднесена кривична пријава. Убиството ...
1 2 3 918 10 / 9173 НАПИСИ