Категорија: Дописна мрежа

1 2 3 4 650 20 / 6494 НАПИСИ
НАРОДОТ НИ ИСПРАТИ ПОРАКА И ЗАТОА НЕ ДАВАМЕ ПРАЗНИ ВЕТУВАЊА, ТУКУ РЕАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА КАРПОШ, ВЕЛИ ДУШКО ВЕСКОВСКИ ОД СДСМ

НАРОДОТ НИ ИСПРАТИ ПОРАКА И ЗАТОА НЕ ДАВАМЕ ПРАЗНИ ВЕТУВАЊА, ТУКУ РЕАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА КАРПОШ, ВЕЛИ ДУШКО ВЕСКОВСКИ ОД СДСМ

Во скопската Општина Карпош, кандидатот на СДСМ Душко Весковски очекува победа во вториот круг од локалните избори и вели дека ја слушнале пораката на ...
ЌЕ ПОБЕДАМ ВО ВТОР КРУГ ЗАТОА ШТО ГРАЃАНИТЕ САКААТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ РАБОТИ, ВЕЛИ СТЕВЧO ЈАКИМОВСКИ ОД КАРПОШ

ЌЕ ПОБЕДАМ ВО ВТОР КРУГ ЗАТОА ШТО ГРАЃАНИТЕ САКААТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ РАБОТИ, ВЕЛИ СТЕВЧO ЈАКИМОВСКИ ОД КАРПОШ

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од ГРОМ Стевчо Јакимовски оди во вториот изборен круг на Локалните избори против кандидатот на СДСМ Душк ...
ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Актуелниот градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов вели дека ќе победи во вториот круг на Локалните избори, во кој противкандидат ќе му биде Дан ...
НЕЗАВИСНАТА ГРУПА „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“ ЌЕ ИМА ДВАЈЦА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНСКИОТ СОВЕТ

НЕЗАВИСНАТА ГРУПА „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“ ЌЕ ИМА ДВАЈЦА СОВЕТНИЦИ ВО ОПШТИНСКИОТ СОВЕТ

Со освоени 2.842 гласа и со двајца советници, независната група „Подобро за Тетово“ влегува во Советот на Општина Тетово. Тие сметаат дека ова е добар ...
ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Скопјани покажаа дека сакаат промени, кажа кандидатката за градоначалничка на Град Скопје Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. Според досегашните ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ВО ОХРИД, СТРУГА, ДЕБРЦА И ВЕВЧАНИ ЌЕ ИМА ПО ВТОРИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ВО ОХРИД, СТРУГА, ДЕБРЦА И ВЕВЧАНИ ЌЕ ИМА ПО ВТОРИОТ КРУГ ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Општините Охрид, Струга, Дебарца и Вевчани ќе добијат градоначалници по вториот круг од локалните избори. Според резултатите на Државната изборна коми ...
БИТОЛА ЌЕ ИЗБИРА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ВТОР КРУГ, КОЈ ЌЕ БИДЕ МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ ЗАВИСИ ОД СОВЕТНИЧКИТЕ ГРУПИ НА ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА

БИТОЛА ЌЕ ИЗБИРА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ВТОР КРУГ, КОЈ ЌЕ БИДЕ МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ ЗАВИСИ ОД СОВЕТНИЧКИТЕ ГРУПИ НА ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА

Битола ќе избира градоначалник во втор круг, за власт во Советот ќе одлучат малите партии и групи граѓани. ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ уште еднаш ќе ги одмерат ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

Стевче Стевановски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на пелагониската Општина Новаци, која и на овие избори беше лидер по излезност со 72,71%. Стев ...
МАРКО КОЛЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВЕЛЕС

МАРКО КОЛЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВЕЛЕС

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Марко Колев прогласи победа по првиот круг за градоначалник на Општина Велес. Тој со неговите симпатизери и поддржувачи славе ...
БЕСА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ГО СЛАВЕШЕ ВЛЕГУВАЊЕТО НА БИЛАЛ КАСАМИ ВО ВТОРИОТ КРУГ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

БЕСА СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ГО СЛАВЕШЕ ВЛЕГУВАЊЕТО НА БИЛАЛ КАСАМИ ВО ВТОРИОТ КРУГ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

Веднаш откако се дознаа првичните резултати од гласањето, неколку стотини приврзаници и симпатизери на Движењето БЕСА излегоа на градскиот плоштад во ...
1 2 3 4 650 20 / 6494 НАПИСИ