Категорија: Дописна мрежа

1 2 3 4 5 6 641 40 / 6404 НАПИСИ
ТИЕ ШТО ПРЕЖИВЕАЛЕ УСПЕАЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПОЧЕТОКОТ НА ПОЖАРОТ, ОТИ ШИРЕЊЕТО НА ОГНОТ И ТЕМПЕРАТУРАТА БЕА НЕВИДЕНИ, ВЕЛАТ ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

ТИЕ ШТО ПРЕЖИВЕАЛЕ УСПЕАЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ПОЧЕТОКОТ НА ПОЖАРОТ, ОТИ ШИРЕЊЕТО НА ОГНОТ И ТЕМПЕРАТУРАТА БЕА НЕВИДЕНИ, ВЕЛАТ ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Два дена по страотната несреќа, кога се запали и целосно изгоре модуларната ковид болница во Тетово и загинаа 14 болни, тетовските пожарникари кои беа ...
ЕПИДЕМИОЛОГОТ ТОНИ КОЊАНОВСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ТОНИ КОЊАНОВСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА

Специјалистот епидемиолог д-р Тони Коњановски, вработен во битолскиот Центар за јавно здравје и активно вклучен во следење на состојбите и битката про ...
РОДНИНИ ГИ КРШЕЛЕ ПРОЗОРЦИТЕ И ГИ ФРЛАЛЕ ПАЦИЕНТИТЕ НАДВОР ОД СОБИТЕ ЗА ДА ГИ СПАСАТ ОД ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

РОДНИНИ ГИ КРШЕЛЕ ПРОЗОРЦИТЕ И ГИ ФРЛАЛЕ ПАЦИЕНТИТЕ НАДВОР ОД СОБИТЕ ЗА ДА ГИ СПАСАТ ОД ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Тетово сè уште е во шок по синоќешната трагедија кога се запали и целосно изгоре модуларната ковид болница при што загинаа 14 лица, а засега ниту од К ...
КАРБИНЦИ ОТВОРИ СОВРЕМЕНА ФИЛТЕР СТАНИЦА, НО ПОДОБРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ЌЕ ДОБИЕ ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАШТО НЕ Е ИЗГРАДЕН ЦЕВКОВОД

КАРБИНЦИ ОТВОРИ СОВРЕМЕНА ФИЛТЕР СТАНИЦА, НО ПОДОБРА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ЌЕ ДОБИЕ ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАШТО НЕ Е ИЗГРАДЕН ЦЕВКОВОД

Карбинци, една од најмалите општини во Македонија, првпат изгради современа филтер станица за вода, која ќе опслужува осум села со над 3.000 жители. К ...
МВР УШТЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ ОШТЕТИ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА 23 АВГУСТ

МВР УШТЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ ОШТЕТИ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА 23 АВГУСТ

Уште трае истрагата кој и зошто на 23 август ги оштети цевките од доводот за кислород во Тетовската болница, велат од МВР. На 30 август беше приведен ...
ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

ПЕТ ОБВИНИТЕЛИ ЦЕЛА НОЌ БАРАА ТРАГИ ВО ИЗГОРЕНИОТ МОДУЛАРЕН КОВИД-ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО СО НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Тројца обвинители од Тетово и двајца од Скопското обвинителство итно отворија истрага и работеа ноќва, а ќе работат и во следните денови на местото на ...
ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

ДОСЕГА ПОТВРДЕНИ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Десет загинати досега се потврдени во пожарот кој го зафати модуларниот Ковид-центар во Тетово  околу 21 часот,  но бројката може да порасне, соопшти ...
ИМА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ УТВРДУВА БРОЈОТ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ИМА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ УТВРДУВА БРОЈОТ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид-центарот во Тетово, потврди Министерството за здравство. Од таму велат дека станува збор за страотна несреќ ...
МОЖНО Е ДА ИМА И ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

МОЖНО Е ДА ИМА И ЖРТВИ ВО ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Можно е да има и жртви во пожарот кој изгоре Ковид-центарот во Тетовската болница. Пред болницата се изнесени неколку колички на кои има тела покриени ...
ГОРИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

ГОРИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

Гори Ковид-центарот во Тетовската болница. На местото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има е ...
1 2 3 4 5 6 641 40 / 6404 НАПИСИ