Категорија: Дописна мрежа

1 3 4 5 6 7 876 50 / 8754 НАПИСИ
СОВЕТНИЦИТЕ ПРВО НЕКА ПРОЧИТААТ ШТО ЗНАЧИ БАНКРОТ ПРЕД ДА СЕАТ СТРАВ МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

СОВЕТНИЦИТЕ ПРВО НЕКА ПРОЧИТААТ ШТО ЗНАЧИ БАНКРОТ ПРЕД ДА СЕАТ СТРАВ МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека не знае кои се тие советници кои велат дека градот е банкротиран и зошто употребуваат ваква термин ...
ИСЕЧЕНИ ЕЛЕКТРИЧНИ КАБЛИ НА МОСТОТ КАЈ НЕРЕЗИ, ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ СТАНУВА ЗБОР ЗА САБОТАЖА

ИСЕЧЕНИ ЕЛЕКТРИЧНИ КАБЛИ НА МОСТОТ КАЈ НЕРЕЗИ, ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ СТАНУВА ЗБОР ЗА САБОТАЖА

Градот Скопје заедно со Oпштина Карпош денеска поднесоа пријава против непознат сторител поради оштетување на јавен имот и саботажа, откако на Железни ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Советот на Општина Битола не го одобри проектот на локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за изградба на велосипедски патеки на две од ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ИМОТ ЗА ЛИЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ИМОТ ЗА ЛИЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

Основното јавно обвинителство поднесе Обвинителен предлог за двете лице кои на диво почнаа да градат паркинг во поликлиниката „Бит Пазар“ за кривично ...
ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

Изнајмувањето на електрични тротинети не е проект на Град Скопје туку на приватна фирма. Градот нема никакви приходи од рентањето на тротинетите, един ...
ВО ШТИП СЕ ВОВЕДУВА СОЛИДАРНА ПАРКИНГ ЗОНА, 20% ОД ЦЕНАТА ЌЕ ОДИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

ВО ШТИП СЕ ВОВЕДУВА СОЛИДАРНА ПАРКИНГ ЗОНА, 20% ОД ЦЕНАТА ЌЕ ОДИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

Во Штип, кој располага со 800 паркинг места, се воведува посебна паркинг зона, каде што 131 место ќе бидат наменети за хуманитарни цели. Според усво ...
ДАНЕЛА ВЕЛИ ПРОФЕСОРИТЕ ОД ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ СЕ САМОНАРЕЧЕНИ ЕКСПЕРТИ, ТВРДИ ДЕКА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ ВЕШТАЧИ, А НЕ КАЖУВА ОД КОГО

ДАНЕЛА ВЕЛИ ПРОФЕСОРИТЕ ОД ГРАДЕЖЕН ФАКУЛТЕТ СЕ САМОНАРЕЧЕНИ ЕКСПЕРТИ, ТВРДИ ДЕКА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ ВЕШТАЧИ, А НЕ КАЖУВА ОД КОГО

Градоначалничката Данела Арсовска професорите и деканот на Градежен факултет ги нарече самонаречени експерти кои давале паушални изјави во медиумите в ...
ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

ОПРЕМАТА ДОЈДЕ ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ, ВЕЌЕ НИ БЕШЕ ИСТРОШЕНА, ВЕЛАТ ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА ЗА ДОНАЦИЈАТА ОД 117.000 ЕВРА

Од кациги до чизми, обезбедени се десетици комплети заштитна опрема за пожарникарите од пелагониските општини Битола, Прилеп, Крушево, Демир Хисар и Р ...
СЕДНИЦАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ НА 20 АПРИЛ БЕШЕ НЕПРАВИЛНО ПРЕКИНАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ПЕНОВ

СЕДНИЦАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ НА 20 АПРИЛ БЕШЕ НЕПРАВИЛНО ПРЕКИНАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ПЕНОВ

Седницата на Советот на Општина Битола беше неправилно прекината, рече министерот за локална самоуправата Ристо Пенов денес во Битола, одговарајќи на ...
ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ТИКТОКЕР ОД ТЕТОВО КОЈ НЕОВЛАСТЕНО СНИМАШЕ ПАЦИЕНТИ

ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА АНЕСТЕЗИОЛОГОТ ТИКТОКЕР ОД ТЕТОВО КОЈ НЕОВЛАСТЕНО СНИМАШЕ ПАЦИЕНТИ

Анестезиологот од тетовската Клиничка болница Валтон Дервиши, кој неовластено ги снимаше пациентите и снимките ги пушташе на социјалната мрежа ТикТок, ...
1 3 4 5 6 7 876 50 / 8754 НАПИСИ