Категорија: Македонија

1 2 3 1.542 10 / 15417 НАПИСИ
МУ БЛАГОДАРАМ НА ХОРОТ НА ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА ЗА НАСТАПОТ НА ДЕНОТ НА ГЕРМАНСКОТО ЕДИНСТВО, ТРОГНАТА СУМ КАКО МЕ ПРИМИЈА, РЕЧЕ АМБАСАДОРКАТА ДРЕКСЛЕР

МУ БЛАГОДАРАМ НА ХОРОТ НА ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА ЗА НАСТАПОТ НА ДЕНОТ НА ГЕРМАНСКОТО ЕДИНСТВО, ТРОГНАТА СУМ КАКО МЕ ПРИМИЈА, РЕЧЕ АМБАСАДОРКАТА ДРЕКСЛЕР

Хорот на Еврејската заедница во Македонија „Моис хасон“ од Скопје настапи на приемот на Германската амбасада по повод Денот на германското единство и, ...
И ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈК НА 12 ОКТОМВРИ, БАРА РАКОВОДСТВОТО НА МНАВ ДА ПРЕСТАНЕ СО ЛИЧНИТЕ НАПАДИ

И ЗДРУЖЕНИЕТО НА КОНТРОЛОРИ НА ЛЕТАЊЕ НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ИМА ШТРАЈК НА 12 ОКТОМВРИ, БАРА РАКОВОДСТВОТО НА МНАВ ДА ПРЕСТАНЕ СО ЛИЧНИТЕ НАПАДИ

Во однос на тековните случувања и најавениот штрајк на 12 октомври, организиран од страна на ССКЛ – Струковиот Синдикат на Контролорите на летање, чле ...
ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД ЗА 2025 ПОЧНУВА НА 4 ОКТОМВРИ ВО 18 ЧАСОТ

ПРИЈАВУВАЊЕТО ЗА ЛОТАРИЈАТА ЗА ЗЕЛЕНА КАРТА ЗА САД ЗА 2025 ПОЧНУВА НА 4 ОКТОМВРИ ВО 18 ЧАСОТ

Пријавувањето за лотаријата за зелена карта за САД за 2025 година почнува на 4 октомври во 18 часот и ќе трае до 7 ноември 2023 до 18 часот, објави де ...
ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

Премиерот Димитар Ковачевски, министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, пратениците ...
ПОДНЕСЕНО ПРВОТО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАД НА НОВИНАРИ ОТКАКО ПО НОВИОТ ЗАКОН СЕ СМЕТА ЗА НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

ПОДНЕСЕНО ПРВОТО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАД НА НОВИНАРИ ОТКАКО ПО НОВИОТ ЗАКОН СЕ СМЕТА ЗА НАПАД НА СЛУЖБЕНО ЛИЦЕ

Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска поднесе Обвинителен предлог против 43-годишен жител на Росоман за кривично дело – Спречување службено ...
ЌЕ НЕМА ЛИНЕАРНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ, РЕЧЕ ТРЕНЧЕВСКА

ЌЕ НЕМА ЛИНЕАРНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЕНЗИИТЕ, РЕЧЕ ТРЕНЧЕВСКА

Ќе нема линеарно зголемување на пензиите, кажа денеска министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска. Министерката рече дека како Влада ...
ЗА ЛЕК ИЛИ ЗА ПЛОМБА НА ЗАБ НА ДОЖИВОТНО ОСУДЕН ЗАТВОРЕНИК, „ИДРИЗОВО“ ТРОШИ ПО 1.500 ЕВРА

ЗА ЛЕК ИЛИ ЗА ПЛОМБА НА ЗАБ НА ДОЖИВОТНО ОСУДЕН ЗАТВОРЕНИК, „ИДРИЗОВО“ ТРОШИ ПО 1.500 ЕВРА

Проблемите да не се туркаат под тепих и итно да се изгради амбуланта во затворот „Идризово“, во која ќе има функционална и стоматолошката ординација, ...
КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ НА 12 ОКТОМВРИ ПОРАДИ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА, ВЕЛАТ ДЕКА ПОРТИРИ ПРЕКУ НОЌ СТАНУВААТ СОВЕТНИЦИ ВО МНАВ

КОНТРОЛОРИТЕ НА ЛЕТАЊЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ НА 12 ОКТОМВРИ ПОРАДИ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА, ВЕЛАТ ДЕКА ПОРТИРИ ПРЕКУ НОЌ СТАНУВААТ СОВЕТНИЦИ ВО МНАВ

Синдикатот на контролори на летање најавува штрајк за 12 октомври поради наталожени проблеми од раководството на МНАВ, лоши услови за работи и наместе ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ТРГНА ВО МАСОВНА КОНТРОЛА НА ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЗА БРЗИ КРЕДИТИ КОИ ОДОБРУВАА НА ТУЃО ИМЕ ПО КРАЖБА НА ЛИЧНИ КАРТИ, КАЗНЕТИ 5 ОД НИВ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ ТРГНА ВО МАСОВНА КОНТРОЛА НА ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЗА БРЗИ КРЕДИТИ КОИ ОДОБРУВАА НА ТУЃО ИМЕ ПО КРАЖБА НА ЛИЧНИ КАРТИ, КАЗНЕТИ 5 ОД НИВ

Државата се разбуди по бројните измами со брзи кредити кои финансиските друштва ги одобруваа на измамници само со едно „ало“ или по електронска пошта ...
МАЈКА КУПИЛА ШИШЕ БЕНЗИН И ЗА ДА ГИ ПРИКРИЕ ТРАГИТЕ ГО ЗАПАЛИЛА СТАНОТ ВО КОЈ СИН Ѝ СО НОЖ НАД 45 ПАТИ ИЗБОДЕЛ 36-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

МАЈКА КУПИЛА ШИШЕ БЕНЗИН И ЗА ДА ГИ ПРИКРИЕ ТРАГИТЕ ГО ЗАПАЛИЛА СТАНОТ ВО КОЈ СИН Ѝ СО НОЖ НАД 45 ПАТИ ИЗБОДЕЛ 36-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата ...
1 2 3 1.542 10 / 15417 НАПИСИ