Категорија: Македонија

1 2 3 4 5 1.646 30 / 16454 НАПИСИ
ДИРЕКТОРКАТА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ НАТАША ГАБЕР-ДАМЈАНОВСКА ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

ДИРЕКТОРКАТА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ НАТАША ГАБЕР-ДАМЈАНОВСКА ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА

Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители, Наташа Габер-Дамјановска, денеска поднесе неотповиклива оставка до Управниот одбор (УО) на Ак ...
МОЖНО Е ДА СЕ ЗАТВОРАТ ШКОЛИ СО ПО 5-6 УЧЕНИЦИ ОД ЕДНО СЕЛО И ДА ИМ СЕ ПЛАТИ ПРЕВОЗ ДО НАЈБЛИСКОТО ШКОЛО, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЈАНЕВСКА

МОЖНО Е ДА СЕ ЗАТВОРАТ ШКОЛИ СО ПО 5-6 УЧЕНИЦИ ОД ЕДНО СЕЛО И ДА ИМ СЕ ПЛАТИ ПРЕВОЗ ДО НАЈБЛИСКОТО ШКОЛО, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЈАНЕВСКА

Правиме анализа дали да се затворат некои училишта, како на пример, имаме училишта кои се на два километра едно од друго, едното е централно училиште ...
ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН МАРКОВА НОГА Е ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ СО 14 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ ЗА СПАС НА ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН

ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН МАРКОВА НОГА Е ДЕЛ ОД ПРОЕКТОТ СО 14 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ЕУ ЗА СПАС НА ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН

Повторно отворање и модернизација на граничниот премин Маркова Нога-Лемос меѓу Македонија и Грција, е меѓу проектите во вредност од 14 милиони евра, к ...
Д-Р МАРИЈА СРЦЕВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА КЛИНИКАТА ЗА ТОАРИЛУЦ

Д-Р МАРИЈА СРЦЕВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА КЛИНИКАТА ЗА ТОАРИЛУЦ

Професор д-р Марија Срцева од денес е нова директорка на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекувањ ...
ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

ПОМОШТА ЗА УКРАИНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ И СО ОВАА ВЛАДА, КАЖА МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МИСАЈЛОВСКИ НА НАТО САМИТОТ

Новата влада ќе продолжи да дава воена помош на Украина, кажа министерот за одбрана Владо Мисајловски кој изминативе три дена е дел од македонската де ...
МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕКСДИРЕКТОРКАТА БЕСИЈА ИЉАЗИ, ЈА ОШТЕТИЛА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ЗА НАД 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕКСДИРЕКТОРКАТА БЕСИЈА ИЉАЗИ, ЈА ОШТЕТИЛА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ЗА НАД 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

Поднесена е кривична пријава против Бесија Иљази, која до крајот на јуни беше економска директорка на Клиниката за токсикологија, поради злоупотреба н ...
РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен акт против градоначалникот на Струга Рамиз Мерко и уште 10 физички и едно правно лице, во врс ...
ЌЕ СЕ ОТСТРАНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ЧИТАЛНА ЗА СТУДЕНТИТЕ НА МЕДИЦИНА

ЌЕ СЕ ОТСТРАНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА И ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ЧИТАЛНА ЗА СТУДЕНТИТЕ НА МЕДИЦИНА

Ќе се отстрани модуларната болница до Инфективната клиника во Скопје и на тоа место пак ќе се направи читална за студентите на Медицинскиот факултет, ...
ЌЕ ИМ ПОНУДИМЕ ВРАБОТУВАЊЕ НА 5 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ ВО СКОПЈЕ, ТЕТОВО И ШТИП, РЕЧЕ ТАРАВАРИ

ЌЕ ИМ ПОНУДИМЕ ВРАБОТУВАЊЕ НА 5 НАЈДОБРИ СТУДЕНТИ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ФАКУЛТЕТИ ВО СКОПЈЕ, ТЕТОВО И ШТИП, РЕЧЕ ТАРАВАРИ

На 5 најдобри студенти од Медицинските факултети во Скопје, Тетово и Штип веднаш по дипломирањето ќе им биде понудено вработување во државните болници ...
ПРОТИВ ЕКСАМБАСАДОРКАТА ВО ХРВАТСКА ПОЧНУВА СУДСКИ ПРОЦЕС ЗА ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ И ПОВИК ЗА ЛИНЧ НА ВЛАСИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ПРОТИВ ЕКСАМБАСАДОРКАТА ВО ХРВАТСКА ПОЧНУВА СУДСКИ ПРОЦЕС ЗА ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ И ПОВИК ЗА ЛИНЧ НА ВЛАСИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Поранешната македонска амбасадорка во Хрватска Д. К. седнува на обвинителна клупа во Основниот кривичен суд Скопје на 11 септември, за ширење на расис ...
1 2 3 4 5 1.646 30 / 16454 НАПИСИ