Категорија: Македонија

1 2 3 4 5 6 1.124 40 / 11234 НАПИСИ
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 582 ПОЗИТИВНИ ОД 2.972 ТЕСТОВИ

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 582 ПОЗИТИВНИ ОД 2.972 ТЕСТОВИ

Тринаесет пациенти починаа во болнички услови по компликации од ковид-19, а од 2.972 тестирања регистрирани се 582 нови случаи на ковид-19, соопшти Ми ...
ТРОЈЦА ПРИВРЗАНИЦИ НА ИСИС ОБВИНЕТИ ЗА ТЕРОРИЗАМ, ТЕСТИРАЛЕ ЗОЉА КАЈ МЕНКОВА КОЛИБА ВО КУМАНОВО

ТРОЈЦА ПРИВРЗАНИЦИ НА ИСИС ОБВИНЕТИ ЗА ТЕРОРИЗАМ, ТЕСТИРАЛЕ ЗОЉА КАЈ МЕНКОВА КОЛИБА ВО КУМАНОВО

Три лица, следачи на идеологијата на ИСИС, денеска од Обвинителството за организиран криминал и корупција се обвинети за формирање терористичка органи ...
РЕЦЕПТИТЕ СО УПАТ ОД СПЕЦИЈАЛИСТИ ЌЕ ВАЖАТ И ВО МАРТ И АПРИЛ, ВЕЛИ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

РЕЦЕПТИТЕ СО УПАТ ОД СПЕЦИЈАЛИСТИ ЌЕ ВАЖАТ И ВО МАРТ И АПРИЛ, ВЕЛИ ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Рецептите од специјалистите не постари од 1 декември 2019 ќе важат и во март и април 2021, велат од Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) за САКАМД ...
СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 62.9 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

СМРТНОСТА ОД КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 62.9 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Смртноста од ковид-19 во земјава е зголемена за 62,9 отсто во периодот од 15 до 21 февруари, за разлика од изминатата недела, стои во неделниот извешт ...
ДЕФИНИТИВНО СЕ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ, НО ЗАСЕГА НЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ЗА РАСТОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

ДЕФИНИТИВНО СЕ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ, НО ЗАСЕГА НЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ЗА РАСТОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Дефинитивно е можно воведување рестрикции поради ширењето на ковид-19, но засега не, рече денес министерот за здравство Венко Филипче за растот на бро ...
ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ИНТЕНЗИВНО КОМУНИЦИРАМЕ, СО ФАЈЗЕР УШТЕ ПРЕГОВАРАМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ИНТЕНЗИВНО КОМУНИЦИРАМЕ, СО ФАЈЗЕР УШТЕ ПРЕГОВАРАМЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

До крајот на месецов во земјава нема да стасаат ниту кинеските вакцини, ниту пак одредени количини од вакцината на „Фејзер“ кои беа најавени дека ќе с ...
КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

КАТАР ГИ УКИНА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ НА НЕОДРЕДЕНО ВРЕМЕ, А ДУБАИ ДО 1 НОЕМВРИ

„Флај Дубаи“ и „Катар ервејс“ го одложија враќањето на редовните линии до Скопје најмалку до крајот на годинава. „Катар ервејс“ веќе некое време го о ...
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ И 725 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.342 ТЕСТОВИ, ДОСЕГА ВКУПНО 100.663 ЗАБОЛЕНИ

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ И 725 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.342 ТЕСТОВИ, ДОСЕГА ВКУПНО 100.663 ЗАБОЛЕНИ

Тринаесет лица починаа за 24 часа по компликации од ковид-19, а од 3.342 тестирања, регистрирани се 725 нови случаи на ковид-19 , со што вкупно ковид ...
НЕМАМ ХРАБРОСТ ДА ОДАМ ПРОТИВ ПРЕПОРАКИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ДА СЕ ДОЗВОЛАТ СВАДБИ, РЕЧЕ БИТИЌИ

НЕМАМ ХРАБРОСТ ДА ОДАМ ПРОТИВ ПРЕПОРАКИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ДА СЕ ДОЗВОЛАТ СВАДБИ, РЕЧЕ БИТИЌИ

Вицепремирот за економски прашања Фатмир Битиќи кажа дека Владата не се согласува со барањата на угостителите да се дозволи организирање свадби и весе ...
МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР, РУСКОВСКА НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЌЕ ИЗБЕГА

МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР, РУСКОВСКА НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЌЕ ИЗБЕГА

Сашо Мијалков од вечерва е на издржување на мерката куќен притвор. Таа стапува со одложено дејство, бидејќи требаше уште во неделата да се случи да не ...
1 2 3 4 5 6 1.124 40 / 11234 НАПИСИ