Категорија: Македонија

1 3 4 5 6 7 1.123 50 / 11228 НАПИСИ
ЗА ДИВОГРАДБАТА СПРОТИ АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ЗА КОЈА СЕ ДОГОВАРАА АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ ОБВИНЕТ САМО ИНВЕСТИТОРОТ

ЗА ДИВОГРАДБАТА СПРОТИ АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ЗА КОЈА СЕ ДОГОВАРАА АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ ОБВИНЕТ САМО ИНВЕСТИТОРОТ

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинение за кривичното дело Бесправно градење за објектот спроти Американската амбасада, случај ...
ДОЖИВОТНИ КАЗНИ ЗАТВОР ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗА ТРОЈЦАТА ЕКГЗЕКУТОРИ НА ЧЕТИРИТЕ МОМЧИЊА И РИБАРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

ДОЖИВОТНИ КАЗНИ ЗАТВОР ЗА ТЕРОРИЗАМ ЗА ТРОЈЦАТА ЕКГЗЕКУТОРИ НА ЧЕТИРИТЕ МОМЧИЊА И РИБАРОТ КАЈ СМИЉКОВСКО ЕЗЕРО

Судијата Огнен Ставрев ја прочита првостепената пресуда на Основниот кривичен суд Скопје со која за петкратното убиство на четирите момчиња и 45- годи ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ ДВА ДЕНА ПАНИЧЕЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ДА ПОБРЗААТ ОТИ МИЈАЛКОВ ЌЕ ИМ ИЗБЕГА

ОБВИНИТЕЛИТЕ ДВА ДЕНА ПАНИЧЕЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ДА ПОБРЗААТ ОТИ МИЈАЛКОВ ЌЕ ИМ ИЗБЕГА

Ден по исчезнувањето на обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков пред пресудата на 26 февруари за масовното незаконско прислушување, не се знае нит ...
13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, 129 ПОЗИТИВНИ ОД 954 ТЕСТОВИ, АКТИВНИ СЕ 6.590

13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, 129 ПОЗИТИВНИ ОД 954 ТЕСТОВИ, АКТИВНИ СЕ 6.590

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 13 пациенти, со што досега во земјава од почетокот на коронакризата вкупно починаа 3.076 лица. В ...
СУДОТ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ

СУДОТ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ

Основниот кривичен суд Скопје донесе решение да даде согласност за распишување меѓународна потерница за обвинетиот Сашо Мијалков на барање на Министер ...
НЕ МОЖЕ НИ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ДА СЕ РАСПИШЕ ЗА МИЈАЛКОВ, МОЖЕ УШТЕ ДВА ДЕНА СЛОБОДНО ДА СЕ ШЕТА ВО СТРАНСТВО

НЕ МОЖЕ НИ МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ДА СЕ РАСПИШЕ ЗА МИЈАЛКОВ, МОЖЕ УШТЕ ДВА ДЕНА СЛОБОДНО ДА СЕ ШЕТА ВО СТРАНСТВО

Судот не може да распише меѓународна потерница сè уште зашто кривичниот совет место за ефективен, донел поблага мерка куќен притвор за исчезнатиот Саш ...
ПОЛИЦИЈАТА ЗНАЕЛА ДЕКА МИЈАЛКОВ ЌЕ БЕГА УШТЕ ВО 23 ЧАСОТ ВО САБОТАТА, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ИМАЛ ПОМОШ ДА ИЗБЕГА

ПОЛИЦИЈАТА ЗНАЕЛА ДЕКА МИЈАЛКОВ ЌЕ БЕГА УШТЕ ВО 23 ЧАСОТ ВО САБОТАТА, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ИМАЛ ПОМОШ ДА ИЗБЕГА

Полицијата го известило Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција дека обвинетиот Сашо Мијалков се подготвува да бега во сабот ...
85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

85 ОТСТО ОД КОМПАНИИТЕ САКААТ ДА ПРИМАТ УЧЕНИЦИ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Осумдесет и пет отсто од компаниите во земјава се подготвени да примаат ученици на практична настава, вели министерката за образование и наука Мила Ца ...
ДИРЕКТОРОТ НА ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО РАЗРЕШИ И СУСПЕНДИРА СЕКРЕТАРОТ ОТИ ПРЕКУ РЕД СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ДИРЕКТОРОТ НА ОХРИДСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО РАЗРЕШИ И СУСПЕНДИРА СЕКРЕТАРОТ ОТИ ПРЕКУ РЕД СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Директорот на Општата болница Охрид д-р Горан Балески денеска ќе го разреши и суспендира секретарот на болницата Антонио Наумоски, кој спротивно на Н ...
ЗАЕВ ЈА ПРЕФРЛИ ТОПКАТА КАЈ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗОШТО ДОЦНА ПОБАРАЛЕ ПРИТВОР, НЕМА КОМЕНТАР КАКО ПОЛИЦИЈАТА ГО ИЗГУБИЛА МИЈАЛКОВ ОД ВИД

ЗАЕВ ЈА ПРЕФРЛИ ТОПКАТА КАЈ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗОШТО ДОЦНА ПОБАРАЛЕ ПРИТВОР, НЕМА КОМЕНТАР КАКО ПОЛИЦИЈАТА ГО ИЗГУБИЛА МИЈАЛКОВ ОД ВИД

Премиерот Зоран Заев по повод исчезнувањето на обвинетиот во „Тврдина-Таргет“ Сашо Мијалков за кого денеска ќе биде распишана меѓународна потерница, р ...
1 3 4 5 6 7 1.123 50 / 11228 НАПИСИ