Категорија: Македонија

1 2 3 4 1.158 20 / 11578 НАПИСИ
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СОПСТВЕНИЧКАТА НА „ДИАМЕД“ ЗА ДОБИВАЊЕТО ЛИЦЕНЦА ЗА ДИЈАЛИЗА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СОПСТВЕНИЧКАТА НА „ДИАМЕД“ ЗА ДОБИВАЊЕТО ЛИЦЕНЦА ЗА ДИЈАЛИЗА

Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска поднесе обвинителен акт против Вера Иванова, сопственичка на компанијата „Диамед“, за крив ...
ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ТРИПАТИ ПОВИСОК ДАНОК ЗА НЕДВИЖЕН ИМОТ КОЈ НЕ СЕ КОРИСТИ ПОМИНАА ПРВО ЧИТАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ТРИПАТИ ПОВИСОК ДАНОК ЗА НЕДВИЖЕН ИМОТ КОЈ НЕ СЕ КОРИСТИ ПОМИНАА ПРВО ЧИТАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

На денешната седница, пратениците го поминаа во прво читање предложените измени на Законот за даноците на имот, со кои се предвидува трипати повисока ...
НА УГОСТИТЕЛИТЕ ЌЕ ИМ БИДАТ ПОКРИЕНИ 30 ОТСТО ОД ПРИХОДИТЕ, А ЌЕ ДОБИЈАТ И ПО 15.200 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЈ ВРАБОТЕН СО ШЕСТИОТ ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

НА УГОСТИТЕЛИТЕ ЌЕ ИМ БИДАТ ПОКРИЕНИ 30 ОТСТО ОД ПРИХОДИТЕ, А ЌЕ ДОБИЈАТ И ПО 15.200 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЈ ВРАБОТЕН СО ШЕСТИОТ ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

На угостителските објекти ќе им бидат покриени 30 отсто од приходите и дополнително ќе добијат финансиска помош од 15.200 денари за секое вработено ли ...
ИЗМИНАТИТЕ 7 ДЕНА РЕГИСТРИРАНИ ЗА ЕДНА ЧЕТВРТИНА ПОМАЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 СПОРЕДЕНО СО ПРЕТХОДНАТА НЕДЕЛА

ИЗМИНАТИТЕ 7 ДЕНА РЕГИСТРИРАНИ ЗА ЕДНА ЧЕТВРТИНА ПОМАЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 СПОРЕДЕНО СО ПРЕТХОДНАТА НЕДЕЛА

Изминатите седум дена (12-18 април) се регистрирани 5.199 нови позитивни случаи на ковид-19, што е намалување од 24,3 отсто во однос на претходната не ...
ВЛАДАТА ГО ПРОГЛАСИ СКОПСКИОТ АКВАДУКТ ЗА СПОМЕНИК СО НАЈВИСОК СТЕПЕН НА ЗАШТИТА

ВЛАДАТА ГО ПРОГЛАСИ СКОПСКИОТ АКВАДУКТ ЗА СПОМЕНИК СО НАЈВИСОК СТЕПЕН НА ЗАШТИТА

Аквадуктот во скопската населба Визбегово, културно наследство од 6 век, е прогласен за споменик од особено значење и со тоа добива највисок степен на ...
УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 766 БОЛНИ ОД 3.171 ТЕСТОВИ, ДВА ДЕНА ПО РЕД БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВОЗАРАЗЕНИТЕ

УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 766 БОЛНИ ОД 3.171 ТЕСТОВИ, ДВА ДЕНА ПО РЕД БРОЈОТ НА ОЗДРАВЕНИ Е ПОГОЛЕМ ОД НОВОЗАРАЗЕНИТЕ

Вкупно 31 починат од ковид-19 и 766 нови случаи од 3.171 тестирања, се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Почина ...
ОКОЛУ 15.000 МАКЕДОНЦИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, ЗА РЕВАКЦИНА МОЖЕМЕ ДА ВИ ЈА ДАДЕМЕ ТАА КОЛИЧИНА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЛОНЧАР ПО СРЕДБАТА СО ФИЛИПЧЕ

ОКОЛУ 15.000 МАКЕДОНЦИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, ЗА РЕВАКЦИНА МОЖЕМЕ ДА ВИ ЈА ДАДЕМЕ ТАА КОЛИЧИНА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЛОНЧАР ПО СРЕДБАТА СО ФИЛИПЧЕ

Околу 15.000 македонски државјани се вакцинирани во Србија, кажа денеска српскиот министер за здравство Златибор Лончар по средбата со министерот Венк ...
НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Две лица од Агенцијата за вработување во ноември лани им дале работни дозволи на 87 диви работници од странство, без да го имаат регулирано престојот ...
НЕЏАТ И ШКЕЛЌИМ СТАНАА МАКЕДОНЦИ, А КРИСТИНА, САРА И ЉУПЧО АЛБАНЦИ, САМО ЗА ДА СЕ ВРАБОТАТ ПО БЕСМИСЛЕНИОТ БАЛАНС ВО ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

НЕЏАТ И ШКЕЛЌИМ СТАНАА МАКЕДОНЦИ, А КРИСТИНА, САРА И ЉУПЧО АЛБАНЦИ, САМО ЗА ДА СЕ ВРАБОТАТ ПО БЕСМИСЛЕНИОТ БАЛАНС ВО ДРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ

Неџат С. во Ансамблот на албански народни ора и песни со Изјава за припадност дека се чувствува како Македонец, се вработил на место предвидено за пеј ...
ОД ДЕНЕС НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ДОСТАПЕН И АБОРТУС СО ЛЕКОВИ, СООПШТИ ХЕРА

ОД ДЕНЕС НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ДОСТАПЕН И АБОРТУС СО ЛЕКОВИ, СООПШТИ ХЕРА

Медикаментозниот абортус или абортус со лекови од денес е достапен на Гинеколошко-акушерската клиника (ГАК) во Скопје, соопшти Здружението ХЕРА – Асоц ...
1 2 3 4 1.158 20 / 11578 НАПИСИ