Категорија: Дописна мрежа

1 2 3 4 5 849 30 / 8482 НАПИСИ
КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЌЕ ПРИМААТ ПОВИЦИ ЗА ПОЖАРИ ПРЕКУ НОВА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЌЕ ПРИМААТ ПОВИЦИ ЗА ПОЖАРИ ПРЕКУ НОВА МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА

Граѓаните на Куманово наскоро ќе добијат можност да пријават пожар преку апликација која се инсталира на мобилен телефон. Доколку забележат пожар, осо ...
ПОЧИНА МАЖ ВО ПОЖАР ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

ПОЧИНА МАЖ ВО ПОЖАР ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

Маж на возраст од 57 години починал утрово во 4 часот во пожар во семејниот дом во Велес.  Починатиот Милан Цветков бил пронајден починат во собата во ...
ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

Општина Кисела Вода вчера повторно го објави меѓународниот конкурс за идејно решение за уредување на просторот Расадник. Конкурсот ќе трае 4 месеци, а ...
ЗА ВИКЕНДОВ НАЈАВЕНИ БЛОКАДИ НА ПАТОТ ЗА ПОНИКВА АКО НЕ ЗАПРЕ ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ НА ДЕПОНИЈАТА ВО КОЧАНИ

ЗА ВИКЕНДОВ НАЈАВЕНИ БЛОКАДИ НА ПАТОТ ЗА ПОНИКВА АКО НЕ ЗАПРЕ ПАЛЕЊЕТО НА ОТПАДОТ НА ДЕПОНИЈАТА ВО КОЧАНИ

Жителите на селото Бели близу Кочани за сабота и недела најавија блокади на патот кон туристичката локација Пониква на Осоговските Планини поради пост ...
ОПШТИНА БУТЕЛ ЌЕ ГИ ИЗБРИШЕ МАРКИЧКИТЕ ЗА СЕДУМТЕ ЗГРАДИ И БАРА ДА СЕ ПОМЕСТИ НОВИОТ БУЛЕВАР, АРСОВСКА ВЕЛИ ТРАСАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СМЕНИ

ОПШТИНА БУТЕЛ ЌЕ ГИ ИЗБРИШЕ МАРКИЧКИТЕ ЗА СЕДУМТЕ ЗГРАДИ И БАРА ДА СЕ ПОМЕСТИ НОВИОТ БУЛЕВАР, АРСОВСКА ВЕЛИ ТРАСАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СМЕНИ

Општина Бутел ќе го смени Деталниот урбанистички план С16 и ќе ги избрише маркичките за седумте згради долж новиот булевар Боца Иванова. На вчерашната ...
ОПШТИНА КУМАНОВО СО 50.000 ЕВРА ЌЕ ПОДДРЖИ ПЕТ НЕВЛАДИНИ ПРОЕКТИ ЗА СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА НА РАНЛИВИ ГРУПИ

ОПШТИНА КУМАНОВО СО 50.000 ЕВРА ЌЕ ПОДДРЖИ ПЕТ НЕВЛАДИНИ ПРОЕКТИ ЗА СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА НА РАНЛИВИ ГРУПИ

Општина Куманово годинава ќе потроши 3 милиони денари или околу 50 илјади евра за проекти од социјална заштита за ранливи групи граѓани, кои ќе ги рел ...
ОПШТИНА ТЕТОВО НАВРЕМЕ ЈА УСВОИ ЗАВРШНАТА СМЕТКА ЗА РАЗЛИКА ОД ЛАНИ, КОГА МОРАШЕ ДА ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА СОВЕТОТ

ОПШТИНА ТЕТОВО НАВРЕМЕ ЈА УСВОИ ЗАВРШНАТА СМЕТКА ЗА РАЗЛИКА ОД ЛАНИ, КОГА МОРАШЕ ДА ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ЗА СОВЕТОТ

Советот на Општина Тетово на 12. седница едногласно ја усвои завршната сметка на општинскиот буџет за 2022. Со ова се избегна ситуацијата од минатата ...
НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ВИНА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА, А ОБВИНИТЕЛКАТА КАЖА ДЕКА ИМАЛ И ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ

НА СУДЕЊЕТО ПРИЗНА ВИНА ОБВИНЕТИОТ КОЈ ВОЗЕЈЌИ ПИЈАН ПРЕГАЗИ 11-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН И ИЗБЕГА, А ОБВИНИТЕЛКАТА КАЖА ДЕКА ИМАЛ И ЗАБРАНА ЗА ВОЗЕЊЕ

Обвинетиот Ангелче Николов (28) на денешното судење призна дека во моментите кога ја сторил сообраќајката во Велес во која почина 11-годишната Магдале ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА ДА МЕНУВА АСФАЛТ НА РУЗВЕЛТОВА БЕЗ ДА НАЈАВИ ДЕКА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА Е ЗАТВОРЕН

Град Скопје денеска почна со градежни работи за реконструкција на улицата Рузвелтова. Градежна механизација од неколку камиони од утрово работи на кор ...
ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ЌЕ ПОСТАВИ ФОТОВОЛТАИЦИ СО КОИ ЌЕ ГИ ЗАДОВОЛУВА СВОИТЕ ПОТРЕБИ ОД СТРУЈА

ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ЌЕ ПОСТАВИ ФОТОВОЛТАИЦИ СО КОИ ЌЕ ГИ ЗАДОВОЛУВА СВОИТЕ ПОТРЕБИ ОД СТРУЈА

Годишните трошоци за струја и потребите од електрична енергија Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип ќе ги компензира со помош на фотонапонски централи, ...
1 2 3 4 5 849 30 / 8482 НАПИСИ