Категорија: Makедонија

1 185 186 187 188 189 375 1870 / 3741 НАПИСИ
„ПУЧ“ СЕ УШТЕ ЗАКОПАН ВО МЕСТО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЕРТИФИКАТИ НА ДВЕТЕ ПОРОТНИЧКИ

„ПУЧ“ СЕ УШТЕ ЗАКОПАН ВО МЕСТО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЕРТИФИКАТИ НА ДВЕТЕ ПОРОТНИЧКИ

И по два и пол месеци, двете нови судијки поротнички во случајот „Пуч“ се уште немаат добиено безбедносни сертификати, потврдуваат за „Мета“ од Кривич ...
КОМЕМОРАЦИЈА ЗА МАЕСТРО ЃУМАР ЗАДУТРЕ ВО МОБ

КОМЕМОРАЦИЈА ЗА МАЕСТРО ЃУМАР ЗАДУТРЕ ВО МОБ

Комеморативната седница за прерано починатиот маестро, Саша Николовски-Ѓумар е задутре во 11 часот во Македонската опера и балет, соопштуваат од факул ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ СЕФЕДИН НУРЕДИНИ

ПОЧИНА АКТЕРОТ СЕФЕДИН НУРЕДИНИ

Актерот Сефедеин Нуредини почина синоќа на 63 години по тешко боледување. Роден во Куманово во 1953 година, Нуредини дипломираше на Академијата за др ...
ЗА ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА И ПО ТРИ ЧАСА

ЗА ВЛЕЗ ВО БУГАРИЈА НА ДЕВЕ БАИР СЕ ЧЕКА И ПО ТРИ ЧАСА

За влез во Бугарија на граничниот премин Деве Баир има километарска колона и се чека и по три часа, јавуваат граѓани кои денеска се заглавени на приод ...
РАСПИШАН ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА „ТАМИФЛУ“ ОТКАКО СНЕМА ЛЕК СРЕДЕ СЕЗОНА НА ГРИП

РАСПИШАН ТЕНДЕР ЗА НАБАВКА НА „ТАМИФЛУ“ ОТКАКО СНЕМА ЛЕК СРЕДЕ СЕЗОНА НА ГРИП

Тендер за набавка на “тамифлу“, или за антивирусен лек против грип, Министерството за здравство распиша минатата среда. Според огласот за јавна набавк ...
ПОЧИНА МАЕСТРО САША НИКОЛОВСКИ-ЃУМАР

ПОЧИНА МАЕСТРО САША НИКОЛОВСКИ-ЃУМАР

Попладнево во Скопје, ненадејно, на 50-годишна возраст почина еден од најистакнатите диригенти и професор на Факултетот за музичка уметност, маестро С ...
БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

БЕСА ГИ ОСТАВИ ИБРАИМИ ОД ДПА И ЈАКУПИ ОД ДУИ КАКО ВАЖНИ АРТЕФАКТИ ПРЕД МУЗЕЈОТ НА ВМРО

Младинскиот форум на Движењето БЕСА денеска пред влезната врата на Музејот на македонската борба, којшто го нарекоа „музеј на ВМРО ’Али Ахмети’“, оста ...
ЕКСТЕРНОТО ЗА МАТУРАНТИТЕ ЌЕ БИДЕ ОД 30 ЈАНУАРИ ДО 3 ФЕВРУАРИ

ЕКСТЕРНОТО ЗА МАТУРАНТИТЕ ЌЕ БИДЕ ОД 30 ЈАНУАРИ ДО 3 ФЕВРУАРИ

Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар поради продолжување на зимскиот распуст за неколку дена го одложија полагањето на екс ...
СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

СЈО ИМА УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ДА ОТВОРИ ИСТРАГИ И ДА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЈА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим имаат уште околу шест месеци (значи до 4 јуни, односно 30 јуни!) за отворање истраги и за ...
ВАШИНГТОН ОЧЕКУВА ВЛАДА ШТО ЌЕ ГО ПОЧИТУВА СЈО И ЌЕ СОРАБОТУВА СО САД И СО ЕУ

ВАШИНГТОН ОЧЕКУВА ВЛАДА ШТО ЌЕ ГО ПОЧИТУВА СЈО И ЌЕ СОРАБОТУВА СО САД И СО ЕУ

Соединетите американски држави (САД) очекуваат политичките партии да се фокусираат на целите на нивните граѓани, а не на тесногради политички интереси ...
1 185 186 187 188 189 375 1870 / 3741 НАПИСИ