Категорија: Maqedonia

1 9 10 11108 / 108 НАПИСИ
E DËNUARA KONTRABANDISTE E KOKAINËS MJEKON TË BURGOSURAT NË IDRIZOVË

E DËNUARA KONTRABANDISTE E KOKAINËS MJEKON TË BURGOSURAT NË IDRIZOVË

  Një kontrabandiste e dënuar për sasi të mëdha kokaine, e cila vuan dënim disavjeçar në burg, u bën kokteje qetësuesish dhe hapash të tjerë e ...
KADASTRA U JEP FLETËPRONËSI NË MËNYRË SELEKTIVE BANORËVE TË SË NJEJTËS NDËRTESË

KADASTRA U JEP FLETËPRONËSI NË MËNYRË SELEKTIVE BANORËVE TË SË NJEJTËS NDËRTESË

Avokati i Popullit konstaton shkelje të të drejtave të banorëve të rrugës Jordan Mijallkov, nr.46, Shkup nga Qendra e kadastrës për patundshmëri- Shku ...
PËR AHMETIN MARRËVESHJA E OHRIT AKOMA NUK ËSHTË PËRMBUSHUR

PËR AHMETIN MARRËVESHJA E OHRIT AKOMA NUK ËSHTË PËRMBUSHUR

15 vjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit sot u shënua me konferencën me temë: “Marrëveshja e Ohrit – sfidë dhe garanci për integrim”. Në konf ...
SELA E AKUZOI BDI-NË SE JANË TË PAFTYRË QË FSHIHEN PAS VMRO-DPMNE-SË

SELA E AKUZOI BDI-NË SE JANË TË PAFTYRË QË FSHIHEN PAS VMRO-DPMNE-SË

Shqiptarët duhet të kërkojnë llogari nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe funksionarët partiakë, sepse BDI-ja, nga viti 2008 e deri më sot, ka votuar 1 ...
SELA E AKUZOI TEUTËN SE NUK KA MARRË NJË KALË NGA “SHKUPI 2014” PËR TA SHPËTUAR TETOVËN

SELA E AKUZOI TEUTËN SE NUK KA MARRË NJË KALË NGA “SHKUPI 2014” PËR TA SHPËTUAR TETOVËN

Kryetari i Strugës, Zijadin Sela e akuzoi kolegen nga Tetova, Teuta Arifin, se ajo, si deputete dhe zëvendës kryeministër ka mundur të ndikojë, por nu ...
ARMELA NGA GOSTIVARI KA MUNDËSI TË JETË NJË NGA VIKTIMAT E MYNIHUT, DRUAN FAMILJA E SAJ

ARMELA NGA GOSTIVARI KA MUNDËSI TË JETË NJË NGA VIKTIMAT E MYNIHUT, DRUAN FAMILJA E SAJ

Armela, vajza nga Gostivari, ka mundësi të jetë një nga viktimat e sulmit terrorist në Mynih, deklarojnë mediat kosovare. Nëna e Armelës, Nazmie Se ...
QYTETARËT E TETOVËS SOT NË PROTESTË KUNDËR DEPONISË QË IA MERR FRYMËN QYTETIN

QYTETARËT E TETOVËS SOT NË PROTESTË KUNDËR DEPONISË QË IA MERR FRYMËN QYTETIN

Tetovarët nuk e durojnë më deponinë e paligjshme dhe kërkojnë që kjo çështje të zgjidhet një herë e përgjithmonë. Revoltin e tyre ndaj këtij problem s ...
ERA E KEQE E DEPONISË TË EGËR KUNDËRMON DERI NË QENDËR TË TETOVËS

ERA E KEQE E DEPONISË TË EGËR KUNDËRMON DERI NË QENDËR TË TETOVËS

Deponia e egër e mbeturinave në hyrje të Tetovës është një bombë e vërtetë ekologjike para shpërthimit, që rritet  nga dita në ditë, ndërsa erë e  rën ...
1 9 10 11108 / 108 НАПИСИ