Категорија: Свет

1 217 218 219 220 221 230 2190 / 2293 НАПИСИ
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА НАПАДОТ ВО АНСБАХ

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА НАПАДОТ ВО АНСБАХ

Сирискиот бомбаш самоубиец, кој бил одбиен за азил во Германија, се снимил на мобилниот телефон како изразува лојалност на Исламска држава пред ноќеск ...
ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

ПО НАПАДИТЕ ВО БАВАРИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ ВО МИНХЕН ЌЕ СЕ ИНВЕСТИРААТ ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ – КАРГОВ Министерството за внатрешни работи на Баварија формираше 30-члена посебна коми ...
АНСБАХ, ГРАДОТ КАДЕ ШТО СЕ РАЗНЕСЕ БЕГАЛЕЦ ОД СИРИЈА Е СЕДИШТЕ НА БАЗА СО 5.000 АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ

АНСБАХ, ГРАДОТ КАДЕ ШТО СЕ РАЗНЕСЕ БЕГАЛЕЦ ОД СИРИЈА Е СЕДИШТЕ НА БАЗА СО 5.000 АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ

Градот Ансбах каде што ноќеска еден бегалец од Сирија се саморазнесе со бомба во неговиот ранец и повреди 12 луѓе е седиште на голем американски гарни ...
СИРИЕЦ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА ВО ГЕРМАНИЈА, 12 ПОВРЕДЕНИ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ

СИРИЕЦ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА ВО ГЕРМАНИЈА, 12 ПОВРЕДЕНИ НА МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ

Сириeц на кого му било одбиено барањето за азил се разнел ноќеска со бомба што ја носел во ранецот, а 12 луѓе се повредени, во близина на јужниот герм ...
ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

ТИНЕЈЏЕРСКИОТ МАСАКР ВО ШТУТГАРТ БИЛ ИНСПИРАЦИЈА ЗА УБИЕЦОТ ВО МИНХЕН

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ КАРГОВ Германските медиуми ги споредуваат петочниот масакр во Минхен кога загинаа 10 лу ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО МАЧЕТА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД РОЈТЛИНГЕН

ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО МАЧЕТА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД РОЈТЛИНГЕН

Една жена е убиена и други двајца се повредени во напад со мачета во Ројтлинген, близу Штутгарт, Германија. На социјалните мрежи се појави фотографиј ...
ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ - КАРГОВ „Не знам како ќе одиме годинава на Wiese (ливада), како што популарно се нарек ...
80 МРТВИ ОД БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ ВО КАБУЛ, ИСИС ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

80 МРТВИ ОД БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ ВО КАБУЛ, ИСИС ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

Исламска држава (ИСИС) ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад и убиството на 80 луѓе за време на мирни демонстрации денеска попладне во Кабул, Ав ...
ПОВЕЌЕТО ЖРТВИ ВО МИНХЕН БИЛЕ ОД 13 ДО 20 ГОДИНИ, НАПАЃАЧОТ ИМАЛ ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ

ПОВЕЌЕТО ЖРТВИ ВО МИНХЕН БИЛЕ ОД 13 ДО 20 ГОДИНИ, НАПАЃАЧОТ ИМАЛ ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ

Специјално за САКАМДАКАЖАМ.МК од Минхен: Даниела Стојановиќ - Каргов Нема туристи меѓу жртвите во вчерашниот терористички напад во Минхен, соопшти ...
НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

Нема официјална потврда дека меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и девојка од Македонија, како што ноќеска после п ...
1 217 218 219 220 221 230 2190 / 2293 НАПИСИ