Категорија: Свет

1 220 221 222 223 224 229 2220 / 2281 НАПИСИ
ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

ЗАГИНАА 17 ПОЛИЦАЈЦИ ВО НАПАДОТ НА ПУЧИСТИТЕ ВО АНКАРА

Седумнаесет полицајци се убиени во хеликоптерскиот напад на седиштето на полициските специјалци во Анкара, јави агенцијата Анадолија. Турски борбен ав ...
СУДИРИ НА ТАКСИМ

СУДИРИ НА ТАКСИМ

Приврзениците на претседателот Реџеп Тајип Ердоган излегоа на плоштадот Таксим во центарот на Истанбул веднаш кога излегоа вестите за пучот. На улицит ...
ХЕЛИКОПТЕРИ ПУКААТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПАЛАТА НА ЕРДОГАН

ХЕЛИКОПТЕРИ ПУКААТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПАЛАТА НА ЕРДОГАН

Истрели се слушаат околу претседателската палата на Ердоган во Анкара, а хеликопери пукаат врз неа, јави турската агенција Анадолија. Претходно, силна ...
МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

МИРОВЕН СОВЕТ НА ВЛАСТ ВО ТУРЦИЈА, ЕРДОГАН ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА УЛИЦА

„Со децении ја создававме Република Турција, а владата која до овој момент владееше го сруши угледот на Република Турција. Со погрешните политики дозв ...
ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

ВОЈСКАТА ПРЕЗЕДЕ КОНТРОЛА ВО ТУРЦИЈА

Армиска група изјави на ТВ дека ја презела контролата врз Турција. при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат ...
ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

ТУРСКАТА ВОЈСКА ИЗВЕДУВА ПУЧ?

Турскиот премиер ја осуди „илегалната акција“ на воена група, при што се затворени мостови во Истанбул, а авион лета ниско во Анкара и се слушаат пуко ...
84 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ НИВ И МНОГУ ДЕЦА ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА

84 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ НИВ И МНОГУ ДЕЦА ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА

Бројот на загинати во синоќешниот терористички напад во Ница, јужна Франција се искачи на 84. Обновените податоци објавени утринава од Министерството ...
ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА, НАД 70 ЗАГИНАТИ НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК НА ФРАНЦИЈА

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО КАМИОН ВО НИЦА, НАД 70 ЗАГИНАТИ НА НАЦИОНАЛНИОТ ПРАЗНИК НА ФРАНЦИЈА

Над 70 луѓе загинале во Ница, кога голем камион удри во толпа луѓе во Ница кои го прославуваа на Денот на Бастилја, националниот празник на Франција, ...
МНОГУ МРТВИ НА ПРОСЛАВАТА НА ФРАНЦУСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ВО НИЦА

МНОГУ МРТВИ НА ПРОСЛАВАТА НА ФРАНЦУСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК ВО НИЦА

Голем камион удри во толпа луѓе во Ница, Франција, на Денот на Бастилја, при што загинаа "веројатно" 30 лица, а беа повредени повеќе од 100, изјави ло ...
ФИЛИП Е МОЈА КАРПА, ВЕЛИ ТЕРЕЗА МЕЈ НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА ЗА СОПРУГОТ

ФИЛИП Е МОЈА КАРПА, ВЕЛИ ТЕРЕЗА МЕЈ НОВАТА БРИТАНСКА ПРЕМИЕРКА ЗА СОПРУГОТ

Филип Меј е само втор сопруг на премиерка во историјата на Британија, и ќе мора да се навикне да биде под лупа. Тој излезе од релативната таинственост ...
1 220 221 222 223 224 229 2220 / 2281 НАПИСИ