Категорија: Свет

1 310 311 312 313 314 322 3120 / 3218 НАПИСИ
ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО МАЧЕТА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД РОЈТЛИНГЕН

ЕДЕН ЗАГИНАТ И ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАД СО МАЧЕТА ВО ГЕРМАНСКИОТ ГРАД РОЈТЛИНГЕН

Една жена е убиена и други двајца се повредени во напад со мачета во Ројтлинген, близу Штутгарт, Германија. На социјалните мрежи се појави фотографиј ...
ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ - КАРГОВ „Не знам како ќе одиме годинава на Wiese (ливада), како што популарно се нарек ...
80 МРТВИ ОД БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ ВО КАБУЛ, ИСИС ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

80 МРТВИ ОД БОМБАШИ САМОУБИЈЦИ ВО КАБУЛ, ИСИС ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА

Исламска држава (ИСИС) ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад и убиството на 80 луѓе за време на мирни демонстрации денеска попладне во Кабул, Ав ...
ПОВЕЌЕТО ЖРТВИ ВО МИНХЕН БИЛЕ ОД 13 ДО 20 ГОДИНИ, НАПАЃАЧОТ ИМАЛ ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ

ПОВЕЌЕТО ЖРТВИ ВО МИНХЕН БИЛЕ ОД 13 ДО 20 ГОДИНИ, НАПАЃАЧОТ ИМАЛ ПСИХИЧКИ ПРОБЛЕМИ

Специјално за САКАМДАКАЖАМ.МК од Минхен: Даниела Стојановиќ - Каргов Нема туристи меѓу жртвите во вчерашниот терористички напад во Минхен, соопшти ...
НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

НЕМА ПОТВРДА ДАЛИ МЕЃУ ЖРТВИТЕ ВО МИНХЕН Е И ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР

Нема официјална потврда дека меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и девојка од Македонија, како што ноќеска после п ...
10 МРТВИ, 21 ПОВРЕДЕН, МЕЃУ НИВ И ДЕЦА ВО ПУКАЊЕТО ВО МИНХЕН, НАПАЃАЧОТ БИЛ САМ

10 МРТВИ, 21 ПОВРЕДЕН, МЕЃУ НИВ И ДЕЦА ВО ПУКАЊЕТО ВО МИНХЕН, НАПАЃАЧОТ БИЛ САМ

Десет луѓе се мртви и 21 е повреден, од кои тројца во критична состојба, по синоќешното пукање во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен, Германија, с ...
НАПАЃАЧОТ ОД МИНХЕН Е 18-ГОДИШЕН ГЕРМАНЕЦ СО ИРАНСКО ПОТЕКЛО, ДЕЈСТВУВАЛ САМ

НАПАЃАЧОТ ОД МИНХЕН Е 18-ГОДИШЕН ГЕРМАНЕЦ СО ИРАНСКО ПОТЕКЛО, ДЕЈСТВУВАЛ САМ

Во пукањето во трговскиот центар во Минхен загинаа најмалку десет луѓе, вклучувајќи го и напаѓачот, кој е 18-годишен Германец со иранско потекло, сооп ...
ПОЛИЦИЈАТА СО РОБОТ ГО ПРОВЕРУВА ТЕЛОТО НА НАВОДНИОТ НАПАЃАЧ

ПОЛИЦИЈАТА СО РОБОТ ГО ПРОВЕРУВА ТЕЛОТО НА НАВОДНИОТ НАПАЃАЧ

За да го провери телото на наводниот напаѓач, полицијата користи робот, јави репортерот на минхенскиот сајт „БР24“ Деветтото тело, кое беше пронајден ...
ДЕВЕТТО ТЕЛО ПРОНАЈДЕНО ВО МИНХЕН, ПОЛИЦИЈАТА ПРОВЕРУВА ДАЛИ Е ЕДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ

ДЕВЕТТО ТЕЛО ПРОНАЈДЕНО ВО МИНХЕН, ПОЛИЦИЈАТА ПРОВЕРУВА ДАЛИ Е ЕДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ

Портпаролот на минхенската полиција Маркус Мартинс соопшти дека е пронајдено деветто тело на местото на настанот и полицијата истражува дали можеби то ...
„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

Според видео што се појави во медиумите, еден од напаѓачите во Минхен е снимен на покрив од зграда и вика: „Јас сум Германец“, и зборува за некаков тр ...
1 310 311 312 313 314 322 3120 / 3218 НАПИСИ