1 2 3 3.334 10 / 33339 НАПИСИ
ВЕДНАШ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА ЕУ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ВЕЛИ ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ДЕНДИЈАС

ВЕДНАШ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ НА ЕУ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА, ВЕЛИ ГРЧКИОТ МИНИСТЕР ДЕНДИЈАС

Грчкиот министер за надворешни работи Нико Дендијас кажа дека пристапните преговорите на ЕУ со Северна Македонија и Албанија треба да почнат веднаш, н ...
18-ГОДИШНИКОТ КОЈ УБИ 19 ДЕЦА ВО ТЕКСАС ЛЕГАЛНО КУПИЛ ДВЕ ПУШКИ И 375 КУРШУМИ НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД НАПАДОТ

18-ГОДИШНИКОТ КОЈ УБИ 19 ДЕЦА ВО ТЕКСАС ЛЕГАЛНО КУПИЛ ДВЕ ПУШКИ И 375 КУРШУМИ НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД НАПАДОТ

Салвадор Рамос, 18-годишниот средношколец кој уби 19 деца и две наставнички во основно училиште во Тексас, легално купил две полуавтоматски пушки и 37 ...
ВЕЛЕШАНИ БАРААТ ДА СЕ ПОЧИТУВА ЗАБРАНАТА ЗА СООБРАЌАЈ НИЗ ГРАДСКИОТ ПАРК ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ

ВЕЛЕШАНИ БАРААТ ДА СЕ ПОЧИТУВА ЗАБРАНАТА ЗА СООБРАЌАЈ НИЗ ГРАДСКИОТ ПАРК ВО ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ

Велешани кои овие пролетни денови рекреираат во попладневни часови, реагираат дека улицата која минува низ Градски парк, ја користат сопствениците на ...
МЕЃУНАРОДНИ АРХЕОЛОЗИ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СТРУШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВРБНИК ЗА ДА ВИДАТ СО ШТО СЕ ХРАНЕЛЕ ЛУЃЕТО ВО ПРАИСТОРИЈАТА

МЕЃУНАРОДНИ АРХЕОЛОЗИ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СТРУШКИОТ ЛОКАЛИТЕТ ВРБНИК ЗА ДА ВИДАТ СО ШТО СЕ ХРАНЕЛЕ ЛУЃЕТО ВО ПРАИСТОРИЈАТА

Меѓународен тим археолози ќе го истражува струшкиот подвoден локалитет Врбник. Стручните лица од Швајцарија, Германија и Полска ќе вршат палео-ботанич ...
ЗМИЈА ВО СТАН НА ПЕТТИ КАТ ВО ТЕТОВО, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА

ЗМИЈА ВО СТАН НА ПЕТТИ КАТ ВО ТЕТОВО, ИНТЕРВЕНИРАЛА ПОЖАРНАТА

Тетовските пожарникари интервенирале на повик на жителка од зграда на улицата Борче Кочовски и фатиле змија која влегла во нејзиниот стан на петтиот к ...
САМО БРЗИ ТЕСТОВИ ВО БОЛНИЦИТЕ, БЕЗ ТРОШОЦИ ЗА ПЦР ТЕСТИРАЊА, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

САМО БРЗИ ТЕСТОВИ ВО БОЛНИЦИТЕ, БЕЗ ТРОШОЦИ ЗА ПЦР ТЕСТИРАЊА, ПРЕПОРАЧУВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Треба да се користат брзите антигенски тестови за детекција на ковид-19, а  не ПЦР тестирањата поради комплицираниот начин и изложување на дополнителн ...
ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДАТ ПОСЕБНИ ТЕСТОВИ ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ ВО ЗЕМЈАВА, А СЕ ОДРЕДУВААТ И КЛИНИЧКИТЕ ПАТЕКИ ЗА ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДАТ ПОСЕБНИ ТЕСТОВИ ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ ВО ЗЕМЈАВА, А СЕ ОДРЕДУВААТ И КЛИНИЧКИТЕ ПАТЕКИ ЗА ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Институтот за јавно здравје уште минатата недела стапи во контакт со СЗО за да се обезбедат посебни китови за дијагностицирање на мајмунските сипаници ...
РУСИЈА ЈА УКИНА ГОРНАТА ВОЗРАСНА ГРАНИЦА ЗА СЛУЖЕЊЕ ВОЈСКА

РУСИЈА ЈА УКИНА ГОРНАТА ВОЗРАСНА ГРАНИЦА ЗА СЛУЖЕЊЕ ВОЈСКА

Рускиот парламент усвои закон со кој се отстранува горната возрасна граница за служење војска, додека земјата бележи големи загуби во војната во Украи ...
НОВИ 32 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 665 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

НОВИ 32 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 665 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа од направени  665 тестови регистрирани се 32 нови случаи на ковид-19 од кои 28 се во Скопје и по еден во Битола, Куманово, Приле ...
ЛИЧНИТЕ ИНТЕРЕСИ ВИ СЕ ДЛАБОКО ВКОРЕНЕТИ И СЀ ДОДЕКА СЕ ПРЕД ЈАВНИОТ ИНТЕРЕС ЌЕ ИМАТЕ КОРУПЦИЈА, РЕЧЕ ХОЛАНСКИОТ АМБАСАДОР ЈАН КОП

ЛИЧНИТЕ ИНТЕРЕСИ ВИ СЕ ДЛАБОКО ВКОРЕНЕТИ И СЀ ДОДЕКА СЕ ПРЕД ЈАВНИОТ ИНТЕРЕС ЌЕ ИМАТЕ КОРУПЦИЈА, РЕЧЕ ХОЛАНСКИОТ АМБАСАДОР ЈАН КОП

Сè додека личните интереси се пред интересите на општеството ќе имате корупцијата, рече холандскиот амбасадор во земјава Дирк Јан Коп во рамките на ко ...
1 2 3 3.334 10 / 33339 НАПИСИ