1 2 3 4 3.382 20 / 33817 НАПИСИ
НАД 15 ОТСТО ОД ТЕСТИРАНИТЕ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, НАЈМНОГУ АКТИВНИ БОЛНИ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД

НАД 15 ОТСТО ОД ТЕСТИРАНИТЕ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, НАЈМНОГУ АКТИВНИ БОЛНИ ВО СКОПЈЕ И ОХРИД

Во последните 24 часа регистрирани се 168 позитивни на ковид-19 од 1.101 тестови или 15,2 % од тестираните, од кои 28 реинфекции, соопшти Министерство ...
ЕВАКУИРАНА АВТОБУСКАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ЗАБОРАВЕН КУФЕР СО ОБЛЕКА

ЕВАКУИРАНА АВТОБУСКАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ЗАБОРАВЕН КУФЕР СО ОБЛЕКА

Во Меѓународната автобуска станица во Скопје денеска интервенираше полиција по пријава за поставена бомба. Пријавено било поради оставен куфер до банк ...
РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА ЈА ДОБИЕ ВОЈНАТА, КАЖА МАКРОН, ДОДЕКА КРЕМЉ ЈА ПОВИКА УКРАИНА ДА СЕ ПРЕДАДЕ

РУСИЈА НЕ СМЕЕ ДА ЈА ДОБИЕ ВОЈНАТА, КАЖА МАКРОН, ДОДЕКА КРЕМЉ ЈА ПОВИКА УКРАИНА ДА СЕ ПРЕДАДЕ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Русија не смее да ја добие војната во Украина, реагирајќи ден по рускиот ракетен напад на трговскио ...
„МИМИ“ НА ДАРИЈАН ПЕЈОВСКИ ГО ОТВОРА 21. СИНЕДЕЈС НА 7 ЈУЛИ

„МИМИ“ НА ДАРИЈАН ПЕЈОВСКИ ГО ОТВОРА 21. СИНЕДЕЈС НА 7 ЈУЛИ

„Мими“, вториот долгометражен игран филм на режисерот Даријан Пејовски, ќе го отвори 21. издание на фестивалот на европски филм Синедејс. Филмот кој л ...
УГОСТИТЕЛ ОД ГОСТИВАРСКО ПРИСИЛУВАЛ 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА НА ПРОСТИТУЦИЈА И Ѝ ЈА ИСПРАЗНИЛ КАРТИЧКАТА НА КОЈА ИМАЛА 18 ИЛЈАДИ ЕВРА

УГОСТИТЕЛ ОД ГОСТИВАРСКО ПРИСИЛУВАЛ 22-ГОДИШНА ДЕВОЈКА НА ПРОСТИТУЦИЈА И Ѝ ЈА ИСПРАЗНИЛ КАРТИЧКАТА НА КОЈА ИМАЛА 18 ИЛЈАДИ ЕВРА

Сопственик на угостителски објект во гостиварско е обвинет дека сексуално и трудово експлоатирал Македонка и Русинка, употребувајќи сила и закана за у ...
БЛАГО РАСТЕ БРОЈОТ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, УТРЕ СЕДНИЦА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПАУЗА ОД ДВА МЕСЕЦA

БЛАГО РАСТЕ БРОЈОТ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД, УТРЕ СЕДНИЦА НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ПО ПАУЗА ОД ДВА МЕСЕЦA

Комисијата за заразни болести утре ќе одржи седница на кој ќе ја разгледа актуелната состојба со ковид-19. Министерот за здравство Беким Сали вели дек ...
АДЕМИ, МИЛОШОСКИ И СТОЈАНОСКА ЌЕ КУРТУЛАТ ОД ОБВИНЕНИЈА ЗАШТО ФИЛЏАН, ТАЦНА И МИКРОФОН НЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ОПАСНО ОРУДИЕ

АДЕМИ, МИЛОШОСКИ И СТОЈАНОСКА ЌЕ КУРТУЛАТ ОД ОБВИНЕНИЈА ЗАШТО ФИЛЏАН, ТАЦНА И МИКРОФОН НЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ОПАСНО ОРУДИЕ

Пратениците Антонијо Милошоски и Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ, Арбр Адеми од ДУИ, потоа нивни сопартијци и колеги од Алијанса за Албанците кои вчер ...
ТЕТОВО НА 20 АВГУСТ ОДИ НА ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, ВО МЕЃУВРЕМЕ СЕ УТВРДУВА КОЈ ЗГРЕШИЛ ПОРАДИ ШТО СЕ РАСПУШТИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

ТЕТОВО НА 20 АВГУСТ ОДИ НА ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ, ВО МЕЃУВРЕМЕ СЕ УТВРДУВА КОЈ ЗГРЕШИЛ ПОРАДИ ШТО СЕ РАСПУШТИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

Само по 8 месеци од завршувањето на локалните избори во Општина Тетово, повторно ќе има избори. Советот на Општина Тетово не успеа на време да ја доне ...
ПРОДАВНИЦИТЕ И КИОСЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА ЌЕ РАБОТАТ ВО НЕДЕЛА, ЗАНАЕТЧИИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ, ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН

ПРОДАВНИЦИТЕ И КИОСЦИТЕ ВО ОХРИД И СТРУГА ЌЕ РАБОТАТ ВО НЕДЕЛА, ЗАНАЕТЧИИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ, ИЗГЛАСАНИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН

Со усвоените измени и дополнувањата на Законот за трговија, продавниците, киосците и штандовите во туристичките места ќе можат да работат во недела и ...
РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

РУСИЈА ГО ПОТВРДИ НАПАДОТ НА КРЕМЕНЧУК, НО ВЕЛИ ДЕКА УНИШТИЛА ЗАПАДНО ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА

Руското министерство за одбрана тврди дека пожарот во трговскиот центар во Кременчук бил предизвикан од детонацијата на складирана муниција за западно ...
1 2 3 4 3.382 20 / 33817 НАПИСИ